Antalya

Yerel Haber
09 Mart 2016 - 14:50

MAKÜ ÖĞRENCİLERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I BEKLİYOR

IHA

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor.
İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında 12 Mart Cumartesi günü üniversitelerinde düzenlenecek olan Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılmasını bekleyen öğrenciler, bakayrıntı.com’um sokak röportajlarına konuştular öğrenciler, üniversitede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söylediler.
“CUMHURBAŞKANIMIZI GÖRMEK İSTİYORUZ”
Üniversitede çeşitli bölümlerde okuyan öğrenciler Bakayrıntı.com isimli sitenin Üniversite içerisinde gerçekleştirdiği ‘Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Okumak Nasıl Bir Duygu ve 12 Mart’ta Kimi Görmek İstersiniz?’ konulu röportajlara katıldılar. 12 Mart’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmek istediklerini söyleyen öğrenciler, “Burdurluyum, kendi memleketimde okumak güzel bir duygu. Üniversitemi seviyorum. İyi bir nesil yetişiyor. Cumhurbaşkanımız gelirse çok mutlu oluruz. Okulumuz güzel bir yere kurulmuş. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde okumak çok gurur vericidir” dediler.
“BURADA EĞİTİM ALMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”
Üniversitenin gelecek nesiller için çeşitli avantajları olduğunu kaydeden öğrenciler, düşüncelerini “Temiz bir şehirde yaşıyoruz. Fakültelerimiz giderek büyüyor. Üniversitemizin sosyal ortamı çok iyi. Burada yaşamaktan ve eğitim almaktan mutluluk duyuyorum. Buraya gelmeden önce Burdur’u bilmiyorduk. Şimdi gelince gördük. Ve çok sevdik. Ben buraya üniversitenin Mehmet Akif Ersoy adını taşımasından dolayı geldim. 12 Mart’ta Cumhurbaşkanımızı okulumuzda görmeyi çok istiyorum. İstiklal Marşımızın yazarının adını taşıyan okula okumak çok gurur verici. Asımın nesli olmak güzel bir duygu. Asımın nesli olarak cumhurbaşkanımızı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyarız” şeklinde dile getirdiler.

AntalyaYerel Seçim Sonuçları

Antalya Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.