Makyajda ilk adımı cildin, cilt tipine uygun bir temizleme ürünü ile temizlenmesi, tonik ile arındırılması ve sıkılaştırılması, ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici ürün ile makyaj yapmaya başlamadan minimum 15 dk önce nemlendirilmesidir.

Makyaja başlandığında ise öncelikle ciltte renk bütünlüğünü ve pürüzsüz görüntüyü oluşturmak gerekir. Ciltteki renk bütünlüğünü ve pürüzsüz görüntüyü oluşturmak için ciltteki leke ve yara izlerinin, renk farklılıklarının örtülmesi, kamufle edilmesi önemlidir.

Ciltte renk bütünlüğünü sağlamak için açık renk olan lekelerde, fondöten tonu esas alınarak koyu renk ile kapatılmalıdır. Koyu renk olan lekelerde, fondöten tonu esas alınarak açık renk ile kapatılmalıdır.

Cilt tipinize uygun ürünleri incelemek için tıklayın!

Mor olan lekeler, pembemsi renk tonları ile kapatılmalıdır. Lekeli bölümler kamufle edildikten sonra yüz makyajına concealer (göz altı kapatıcısı) ile devam edilmeli, ardından tüm yüze fondöten uygulanmalı ve hafif bir powder (pudra) geçişi ile sabitleme yapılmalı ve matlık sağlanmalıdır.

Akne- Sivilce gibi problemli bir ciltte, problemli bölgelere uygun renk kapatıcı sürüldükten sonra hafif bir powder (pudra) geçişi yapıldıktan sonra tüm yüze fondöten sürülüp tekrar powder (pudra) ile sabitlenip matlık sağlanmalıdır.

Ciltteki pürüz, leke ve yüz şekil problemleri kamufle ederken,

“AÇIK RENKLERİN,  KULLANILDIĞI BÖLGEYİ ÖN PLANA ÇIKARDIĞI”,
“KOYU RENKLERİN , KULLANILDI BÖLGEYİ ARKA PLANA İTTİĞİ”

unutulmamalıdır.