Gündem
24.10.2011 - 15:41 | Son Güncelleme: 24.10.2011-15:42

Maltepe’de bir inşaat, bir binanın kaymasına neden oldu

Maltepe’de devam eden bir inşaatın hafriyat ve temel atma çalışmaları, 5 katlı bir binanın kaymasına ve çatlaklara neden oldu.

Sitene Ekle

Nuray Özger / AA

Fındıklı Mahallesi Evren Caddesi üzerindeki İpek Sokak’ta yapımı devam eden inşaatta temel için yapılan hafriyat çalışmaları nedeniyle, sokağın üstündeki Evren Caddesi 159 numaradaki 5 katlı ve 12 dairesi bulunan Çiçek Apartmanı’nda kayma oluştu. Binadaki dairelerde oturanlar, evlerini boşaltmaya başladı.

Daire sahiplerinden Sinan Soylu, inşaattaki hafriyat çalışmalarının 20 gün önce başladığını ve binanın da o günden bu yana yavaş yavaş kaydığını dile getirerek, inşaat firmasının gerekli önlemleri almadığını savundu. Soylu, Maltepe Belediyesine konuya ilişkin başvuruda bulunduklarını da belirterek, belediyeden ekiplerin gelerek inceleme yaptığını ancak inşaatın yapımının hala devam ettiğini söyledi."Evlerimizi boşaltıyoruz. Korkuyoruz. Önümüz kış" diyen Soylu, zararlarının ödenmesini istediklerini de söyledi.

Dairesini boşaltan Refik Konak da, çocuklarının korktuğunu ve bugün binayı terk ettiklerini dile getirdi.

Maltepe Belediyesi yetkilileri ise yapımı devam eden inşaatın ruhsatlı olduğunu ifade ederek, kayma gerçekleşen binanın ise ruhsatsız olduğunu, bu nedenle binanın riskini bilmediklerini söylediler. Yetkililer, daire sahiplerinin tedbir amaçlı olarak binayı boşalttıklarını belirterek, binada oturulup oturulamayacağına bilirkişi heyetinin karar vereceğini kaydettiler.

Bu arada, kayan binanın sağlamlaştırılması için temel bölümüne beton enjekte ediliyor.


Sevdiklerinizin güvenliğini şansa bırakmayın!


Etiketler:
Bilgi YarışmasıRed Kit'in maceralarında önemli yeri olan ünlü haydut çetesinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Dünyanın kendi etrafında dönmesinden hangisi oluşur?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX