Manu Ginobili'ye tüm yıldızlardan veda mesajı yağdı

Belki de birçok kişinin tanıdığı tek Arjantinli basketbolcu Manu Ginobili. NBA'de ABD'li oyuncular haricinde lige damga vurabilen nadir oyunculardan biri. 41 yaşında basketbolu bırakan Manu, vatandaşı Lionel Messi'den meslektaşı Kobe Bryant'a kadar birçok yıldızdan veda mesaj aldı.

Manu Ginobili'ye tüm yıldızlardan veda mesajı yağdı

Ginobili'nin vedası

Ginobili'nin vedası

Manu Ginobili emekliliğini Twitter'daki mesajıyla açıklamıştı.

"Bugün karmaşık duygular içerisinde basketboldan emekli olduğumu duyuruyorum. 23 yıllık kariyerim sırasında hayatımda yer alan ailem, dostlar, takım arkadaşları, antrenörler, kulüp personelleri, taraftarlar, kısacası herkese büyük minnet duyuyorum. Benim için hayallerimin ötesinde harika bir yolculuktu"

Kobe Bryant

Kobe Bryant

"Sen gerçek bir şampiyonsun ve şimdiye dek karşılıklı oynadığım en iyi oyunculardan birisin dostum. Basketbolun tadını çıkardığın gibi bundan sonra da hayatının tadını çıkar hermano (İspanyolca kardeşim anlamına geliyor). Sen bunu ve daha fazlasını hak ediyorsun."
 

LeBron James

LeBron James

"Muazzam kariyerinden ötürü tebrikler kardeşim. Yıllar boyunca sana karşı oynamak zevkti. Normal sezon, finaller, milli takım… Her zaman güzeldi! Basketbolun şu anda bu oyundaki en ‘klas’ hareket olan Euro-step’ten ötürü sana teşekkür etmesi gerekiyor!!! Çok yaşa, oyunu doğru şekilde oynadığın ve mücadelen için teşekkürler."
 

Lionel Messi

Lionel Messi

"Teşekkürler Manu Ginobili, basketbolun tadını çıkarmamızı sağladığın için. Parkeler sensiz aynı olmayacak, dünyada açacağın yeni sayfa için iyi şanslar."
 


Messi daha önce 2013 yılındaki Copa America için kendisine destek veren Manu Ginobili'ye teşekkür etmiş ve ikili hakkındaki benzetmelere "Bir gazetecinin Manu için basketbolun Messi’si olduğunu söylemesi beni çok gururlandırıyor. Aslına benim için de futbolun Manu Ginobili’si demeliler" cevabını vermişti.

Sergio Agüero

Sergio Agüero

"Teşekkürler Manu! Arjantin'in gururu."
 

Cedi Osman

Cedi Osman

NBA'deki temsilcimiz Cedi de izleyerek büyüdüğü Ginobili'ye veda mesajı yayınladı.

"Bir dönemin sonu. En büyüklerden biri. Yaptığın her şey için teşekkür ederim. Basketbol seni özleyecek!"
 

Mehmet Okur

Mehmet Okur

"Harika kariyer dostum!! Emekliliğin keyfini çıkar"

Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu

"Yeni hayatında iyi şanslar dostum. Ailenle birlikte emekliliğinin tadını çıkar. İstanbul'a ziyaretini bekliyorum"

Dwyane Wade

Dwyane Wade

"Bunu yapmak için en iyilerden biri. Oyunu ileriye taşımak için yaptığın her şey için ve dünyadaki tüm oyunculara bir şampiyonun nasıl olması gerektiğini gösterdiğin için teşekkürler Manu Ginobili."
 

Dirk Nowitzki

Dirk Nowitzki

"Muhteşem kariyerin için tebrikler Manu Ginobili. Harika oyuncu. Azılı rekabetçi. Hep kazanan. Bir sonraki durak: Hall of Fame." (Hall of Fame, NBA efsanelerinin dahil edildiği müze.)
 

Luka Doncic

Luka Doncic

"Manu’yu tek bir kelime açıklauabilir: #EFSANE… Her şey için teşekkürler!!!"
 

Galatasaray (İngilizce hesap)

Galatasaray (İngilizce hesap)

"Her çeşit hatıra… Sporun senin gibi daha fazla insana ihtiyacı var. Teşekkürler Manu Ginobili."
 


turcel.orman@milliyet.com.tr


Bu makaleye ifade bırak