Mardin

Yerel Haber
17 Aralık 2016 - 20:24

Mardin'de “İslam Dünyasında Ve Türkiye'de Neler Oluyor" Konferansı

IHA

Mardin’de “İslam dünyasında ve Türkiye’de neler oluyor” konulu konferans düzenlendi.
İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi, “İslam dünyasında ve Türkiye’de neler oluyor” konulu bir konferans düzenledi. Müftülük konferans salonunda düzenlenen konferansa Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren konuşmacı olarak katıldı.
28 Şubat’ın yerli bir operasyon olmadığına vurgu yapan Taşgetiren, “28 Şubat, aslında bir NATO konseptinin pilot bölge olarak Türkiye’ye uygulama alanı olarak göstermesidir. NATO dünyasından baktığımızda Erbakan ve Refah Partisi’yle Türkiye’de İslam çok olmuştur, dış politikada çok oldu, eğitimde çok oldu, bürokraside çok oldu. Ne olsun, azalsın. Peki, nasıl azalsın, bir operasyon ile azalsın, Refah Partisi düşsün, ondan sonra da eğitim de ekonomi de diğer şeyler de azalsın. Mahir Kaynak, ‘Erbakan dindar bir politikacı olduğu için devrilmemiştir. Erbakan Hoca, Türkiye’nin dünyadaki yerini yeniden belirlemeyi istediği için devrildi’ diyor. Batı için, Türkiye belli bir eksendedir. Türkiye bu eksen kaymasını yaptığı zaman dünya için bir problem olur. Türkiye’de iç siyasette bir siyasi parti bu uluslararası konumlandırmaya aykırı bir politika geliştirdiğinde hemen batıda alarm zilleri ortaya çıkmaya başlıyor” dedi.
Konuşmanın ardından Taşgetiren, kitaplarını imzaladı. Konferansa, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliğine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman ve merkez Artuklu Belediyesine görevlendirilen Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.