Marilyn Monroe öldükten yıllar sonra bile heykeli çalınacak kadar beğeniliyor

Los Angeles'ta 'Four Ladies of Hollywood (Hollywood'un 4 Hanımı)' adlı yapının en tepesinde bulunan Marilyn Monroe heykeli çalındı. Yüksek bir konumda olmasına rağmen çalınan heykel, ölümünden yıllar sonra bile Marilyn Monroe hayranlığının ne delilikler yaptırdığını gösteriyor.

Marilyn Monroe öldükten yıllar sonra bile heykeli çalınacak kadar beğeniliyor

Hatıra mı, para mı?

Hatıra mı, para mı?

Heykeli çalan kişinin bu kadar merkezi konumda bulunan ve çok bilinen bir heykeli satmak için çalmış olması zor. Satma denemesinin ilk dakikasında yakayı ele vermesi kaçınılmaz. Tarihi eser kaçakçılığı yapar gibi el altından satması için de işi gizlilikle yürütmesi gerekirdi. Çünkü heykeli çalarken şehrin merkezinde ulu orta elinde demir testeresiyle görülmüş ve kuleye tırmanırken parmak izi bırakmış.

Hastalık derecesinde hayranlık

Hastalık derecesinde hayranlık

Dolores Del Rio, Dorothy Dandridge, Mae West ve Anna May Wong'tan oluşan 'Hollywood'un 4 Hanımı' kamelyasının tepesindeki Marilyn Monroe heykelini çalmayı göze almak için heykeldeki kişiye delice bir hayranlık beslemek lazım.

Monroe yaşadığı dönemde ve hatta sonrasında bile erkeklerin hayranlık duyduğu bir kadındı. Ölümünün üstünden neredeyse 60 yıl geçmesine rağmen hala bir ikon. Giyimi, makyajı, saçı ve mimikleri günümüzde de taklit ediliyor. Bu kadar ölümsüz biri haline gelmişken hastalık derecesinde hayranların olması da şaşırtıcı değil.

Kaçarı yok

Kaçarı yok

Hırsız mutlaka yakalanacak, kaçarı yok. Parmak izi, görgü tanıkları ve kamera görüntüleri bunun kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Marilyn Monroe için (gerçeği için bile değil, heykeli için) tutuklanmayı göze alan bu çılgın hırsızın hapse atılması neredeyse kesin.

Artık koğuştaki dolabına, ranzasının tavanına astığı Marilyn Monroe fotoğraflarıyla idare edecek.

Bu makaleye ifade bırak