Mark Zuckerberg dünyanın yaklaşık yüzde 13'ünün sanal gerçekliği kullanmasını istiyor

12.10.2017'de eklendi12.10.2017-13:41 'de güncellendi
Oculus'un Connect 4 konferansında konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, sanal gerçeklikle ilgili hedeflerini kamuoyuyla paylaştı. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 1 milyar insanın sanal gerçekliği kullanmasını istiyor.

milliyet.com.tr

Mark Zuckerberg, şirketi için geçtiğimiz gün sanal gerçeklik platformu Spaces üzerinden, sanal karakteriyle yaptığı felaket bölgesi ziyaretinde bir krize neden olmuştu. Porto Riko olayının ardından Zuckerberg, yaptıkları olay için özür dilemişti.

Mark Zuckerberg, Oculus’un geliştiriciler konferansında sanal gerçeklik konusundaki hedeflerini açıkladı. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 1 milyar insanın sanal gerçekliği kullanmasını istiyor. Bu dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 13’ü, Facebook’un nüfusunun ise yüzde 46’sı demek. Zuckerberg, dünya üzerindeki kırsal bölgelerde bile VR teknolojilerinin rahatlıkla kullanılması gerektiğini savundu. Ancak 1 milyar kullanıcı için bir zaman belirtilmedi. 

Oculus’un yeni duyurduğu sanal gerçeklik başlıkları Go, Zuckerberg'in hedefinin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olabilir. Oculus Go Kasım 2017’den itibaren geliştiricilerin erişimine açılacak. Son kullanıcıların bu yeni sanal gerçeklik başlığına erişimi ise 2018’den itibaren mümkün olacak. Oculus Go'nun fiyatın ise 199 dolar olacak.