Gündem
24.04.2013 - 14:44 | Son Güncelleme: 24.04.2013-16:16

Marmara Üniversitesi'nde olay çıktı ortalık bir anda karıştı

Sitene Ekle

Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul (DHA)

Kadıköy’deki, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından dağılan Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi grup, karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Grup üyeleri, polis eşliğinde İETT otobüsüne bindiği sırada, yerleşke bahçesinden üzerlerine taş ve şişe yağdı.

Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi 50 kişi, saat 13.30 sıralarında Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde toplanarak Dicle Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından yürümek isteyen grup polis engeliyle karşılaştı. Yürümelerine izin verilmeyen grup üyeleri, polis eşliğinde bir İETT otobüsüne bindirildi. Bu sırada, karşıt görüşlü üniversite öğrencileri, yerleşke bahçesinden grubun üzerine taş ve şişe atmaya başladı.

Çevik kuvvet polisleri kalkanlarla otobüsteki öğrencilere siper olurken, Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerinden bazıları da ellerindeki şişeleri bahçeye doğru fırlattı. Polisin yerleşke bahçesinde emniyet tedbiri almasının ardından ortalık yatıştı. Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerini taşıyan otobüsün hareket etmesinin ardından olaylar tamamen sona ererken, polis yerleşke bahçesinden saldırıyı gerçekleştiren öğrencilerin yakalanması için çalışmalara başladı.


Bilgi YarışmasıHangisi "Yabancı ülke" anlamında kullanılan sözlerdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
2010 kültür başkenti neresidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX