Siyaset
09.03.2012 - 17:19 | Son Güncelleme: 09.03.2012-17:20

Marmaray projesinin açılış tarihi belli oldu

Marmaray Projesi'nin açılış tarihi belli oldu. Deneme sürüşünü bu ayın içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Sitene Ekle
Marmaray projesinin açılış tarihi belli oldu

Haberi Kaydet Arkadaşına Gönder 09 Mart 2012 15:36 - 5 Yorum - 9,721 Okunma Binalı Yıldırım, Marmaray Projesi'nin de devam ettiğini, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedeflediklerini, şu anda ray döşeme işlemlerinin sürdüğünü belirtti.

Deneme sürüşünü mart ayında Başbakan yapacak.Resmi açılış ise 29 ekim 2013'te yapılacak.

"HAYDARPAŞA'DAKİ ÇALIŞMALAR YOLUNDA GİDİYOR"

Haydarpaşa'daki çalışmaların yolunda gittiğini, bir sıkıntı olmadığını kaydeden Yıldırım, ''Bu yıl içinde oranın da yeniden düzenlenmesi için ihaleye çıkmış olacağız'' dedi.

Haydarpaşa'ya yeni seferler konduğunu, şu anda talebi karşılamada bir sıkıntı bulunmadığını ifade eden Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin karşılıklı seferler koyduğunu, oradaki ihtiyacın giderildiğini söyledi.

Gebze ile İzmit Köseköy arasındaki bölümün yüksek hızlı tren standardına göre tamamen yeniden yapılacağına değinen Yıldırım, bu nedenle hattın bir süre kapalı kalması gerektiğini ifade etti.

GÜNLÜK 1.5 MİLYON YOLCU

Bu yıl içinde Gebze ile Haydarpaşa arasını da tamamen kapatacaklarını hatırlatan Yıldırım, Kartal Kadıköy raylı sistemi açılacağı için kapatmanın doğurduğu kapasite eksikliğinin bu şekilde giderileceğini vurguladı.

Binali Yıldırım, Marmaray'da tek yönde saatte 75 bin, iki yönde 150 bin, günlük 1,5 milyon yolcu hedefi bulunduğunu anımsattı.

 


Sevdiklerinizin güvenliğini şansa bırakmayın!


Etiketler:
Bilgi YarışmasıRed Kit'in maceralarında önemli yeri olan ünlü haydut çetesinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Dünyanın kendi etrafında dönmesinden hangisi oluşur?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX