Cumartesi

09.09.2017 - 02:30

Mars, Başak’ta bize neler getiriyor?

5 Eylül’de Başak burcuna ilerleyen Mars, gündemimize yeni konular getiriyor; kamu sağlığı, çalışanların düzeni akla ilk gelenler

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »
Mars savaş ve mücadele gezegeni olduğu için şimdi bu süreçte özellikle düzen, iş ve çalışma ortamı ve sağlık konularında daha fazla girişim ve savaşım görebiliriz. Başak saflığı, temizliği ve arınmayı anlatan burç olduğu için aklımıza ilk gelen konular özellikle kamu sağlığı, çalışanların düzeni, işçilerin, çiftçilerin durumu gibi alanlar olacaktır. Böyle bir dönemde etkinliği, verimliliği artırmak için daha fazla mücadele söz konusu olabilir.

Kişisel planda ise Başak pratikleştirme, inceleme, titizlik, uygulamalar, analizler ve düzenle yakından ilişkilidir. Dolayısıyla yükselen burcumuza göre baktığımızda belirli konulara daha çok odaklanmak, gerekeceğini gösteriyor. 22 Ekim’e kadar olan bu süreçte, Yükselen Koç’lar özellikle iş ortamındaki yükler, etkin olma ve aynı zamanda sağlık, hizmet konularıyla daha çok ilgilenmek durumundalar. Yükselen Boğa’lar aşk hayatında biraz daha tartışmacı ve huzursuz olabilir. Yükselen İkizler ailevi işler, yerleşime ve toprağa ait uğraşlarla daha çok uğraşabilirler.  Yükselen Yengeç’ler yakın çevreleriyle daha yoğun bir iş ilişkisine girebilirler. Yükselen Aslan’lar daha fazla para kazanmak ve iş hayatına odaklanmak için çaba sarfedecekler. Harcamaları kontrol altına almak  zorunda olabilirler. Yükselen Başak’lar için bu dönemde önemli girişimler, cesaret ve mücadele ortaya çıkıyor. Ancak öfkeye kapılmamak ve biraz daha planlı ve sabırlı olmak gerekebilir.

Eleştirilere açık olmak

Yükselen Terazi’ler bu dönemde özellikle iş hayatında bazı sıkıntılar, yaşayabilirler. Yükselen Akrep’ler daha hızlı ve etkin çalışabilecekleri bir dönemdeler. Yükselen Yay’lar açısından son derece dikkat çekici durumlar özellikle iş hayatında ve kariyer alanında dikkat çekmekte. Yükselen Oğlak’lar bu dönemde uzaklarla, yabancılarla ilgili konularla daha çok uğraşabilirler. Yükselen Saka’lar bu dönemde biraz daha endişeli ya da huzursuz olabilirler. Yükselen Balık’lar yeni bir sürece giriyorlar ve son 1 yıldır yaptıkları işlerin sonuçlarını almaya başlıyorlar. Ancak evlilikte, yakın ilişkilerde eleştirilere de açık durmak yararlı olacak.

Bu süreçte 16 Eylül civarında zihinsel açıdan daha keskin ve enerjik olabiliriz. 24 Eylül civarında ise aldanmamaya, daha dikkatli ve özenli olmaya dikkat etmek gerek. 5 Ekim civarında yakın ilişkilerde daha tartışmacı olabiliriz. 11 Ekim yakınlarında da iş hayatında bazı gecikmeler söz konusu olabilir. Kısaca Mars Başak’ta bizi daha etkin, organize, dikkatli ve pratik olmaya çağırıyor.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.