Cumartesi

07.12.2013 - 02:30

Mars’ın Terazi’deki uzun yolculuğu

Sitene Ekle
Astroloji tüyoları  |  R.Hakan Kırkoğlu Tüm Yazıları »

Astrolojik açıdan Mars’ın Terazi’de kalması önemli sürtüşmelere, tartışmalara ve adaletle, barışla ilgili çatışmalara, mücadelelere işaret edebilir

Savaş gezegeni Mars bugün oldukça uzun bir süre kalacağı Terazi burcuna giriyor. Mars önce yavaşlayacak, 1 Mart’ta geri harekete dönecek (Dünya’dan bakıldığında). Bu gerilemesini 20 Mayıs’a kadar sürdürecek ve Terazi’den çıkışı ancak 26 Temmuz’u bulacak, böylece sekiz aya yakın bir süre tek bir burçta, Terazi’de kalmış olacak.
Astrolojik açıdan Mars’ın Terazi’de kalması önemli sürtüşmelere, tartışmalara ve adaletle, barışla ilgili çatışmalara, mücadelelere işaret edebilir. Savaş gezegeni Mars, denge ve uyum yaratmaya çalışan Terazi’de rahat edemez; daha kolay kışkırtılan, agresif
bir tutum ortaya koyar. Bu uzun transitin politik etkilerini daha sonra ele alacağız, ancak bu yazıda, yükselen burcunuza göre önümüzdeki aylarda sizi hangi konularında meşgul edeceğini görebilirsiniz.

Planlarımızı, kararlarımızı gözden geçireceğiz
Özellikle 7 Aralık haftasında karşınıza çıkan olaylara, ani gelişmelere dikkat edin. Sözünü ettiğim bu olaylar Mars’ın geri gideceği 1 Mart-20 Mayıs arasında sizi daha çok meşgul edebilir. Mars geri giderken önemli mücadelelere girmemenizi şiddetle öneririm. Böyle zamanlarda, atılım yapmak, hırslarınız yönünde ilerlemek çok zordur; tam tersine koşullar, aksamalar ortaya çıkabilir. Bunun yerine daha sakin, kontrollü, soğukkanlı ve dengeleyici bir tutum almaya çalışmalısınız. Sonuçta, Mars’ın Terazi burcundaki uzun transiti 2014’ün ilk yarısında hepimizi bir şekilde meşgul edecek. Dolayısıyla planlarımızı, kararlarımızı gözden geçirmemiz gerekecek. Bu süreçte anlaşmalar, sözleşmeler, görüşmeler, evlilik ve ortaklaşa konular daha tartışmalı ve huzursuz bir görünüm kazanabilir. Aşağıdaki yükselen burcunuza göre önemli temalara şimdiden göz atın. Eğer doğum haritanızda Mars’ın hangi evde olduğunu biliyorsanız, o evin konularının neden olduğu durumları görebilirsiniz.

Yükselen Boğalar sağlıklarına dikkat etmeli
Yükselen Koçlar için bu süreç evlilik, ortaklıklar, yakın arkadaşlıklarda daha dengeli ve diplomatik olmalarını gerektiriyor. Sürüncemede kalan planlar, ortaklıklar, anlaşmalar olabilir. Bazı açık düşmanlıklar, ortaklaşa yatırım, finans, miras konuları da onları meşgul edebilir.
Yükselen Boğalar için bu dönemde sağlığa, iş düzenine, iş ortamındaki ilişkilere, hizmet verenlerle ilgili konulara ait huzursuzluklar, problemler olabilir. Bu süreçte, fiziksel açıdan yorucu koşullar onları köle gibi çalıştırabilir. Artan stres sağlıklarını zorlayabilir. Küçük kazalara da dikkat.
Yükselen İkizler için bu dönemde tutkulu oldukları konularda aşırılıklar, masraflar ve aşkta heyecan, tartışmalar söz konusu olabilir. Aynı zamanda çocuklarla ilgili konularda meşguliyetler, harcamalar, yatırımlar ve bir gayrimenkulün değerine ait konularda sıkıntılar yaşanabilir. Maddi kaynaklar korunmalı.
Yükselen Yengeçler için bu dönemde eve, aileye, babaya ait konularla birlikte, toprağa, gayrimenkule ait koşullar stres ve hareketlilik yaratabilir. Evde güvenlik, evlilikte sürtüşmeler ya da eve ait bir uğraş yüzünden tekrarlar söz konusu olabilir. Bu süreç iş ve kariyer konularına da beklemeler getirebilir.

Yükselen Teraziler ilişkilerine her zamankinden soğukkanlı yaklaşmalı
Yükselen Aslanlar için bu süreç yakın çevrelerinde çokça hareketlilik, görüşmeler, ziyaretler, yolculuklar, uzaklarla ya da medya ile ilgili konular, yazışmalar, anlaşmalar, sözleşmelerle ilgili tekrarlar getirirken, kardeşlerle ilgili koşullar da zorlayıcı, tartışma yaratıcı olabilir. Sözlerde, düşüncelerde daha aktif bir tutum söz konusu olabilir.
Yükselen Başaklar için bu süreç iş hayatına odaklanma, daha fazla çalışma, stres ve özellikle ortaklı kazançlar, eşin, ortağın para durumu ile ilgili konularda bazı huzursuzluklar, masraflar ya da para yüzünden aşırı yorulma, işe ait anlaşmalarda değişiklikler, zihinsel gerginlikler getirebilir.
Yükselen Teraziler bu dönemde atılım içerisinde olacaklar ancak kişisel konularda, planlarda, kararlarda değişikliklere gitmek zorunda kalabilirler. İlişkilere, arkadaşlıklara, evlilik ve ortaklıklara soğukkanlı yaklaşmaları gerekiyor. Ayrıca sağlık, bedene ait konular da gündeme gelebilir.
Yükselen Akrepler bu süreçte ortaklı konulara ve özellikle gizli kalmış durumlara dikkat etmeliler. İlişkiler yüzünden yaş tahtaya basabilirler. Kıskançlıklar ve gizli düşmanlıklar görülebilir. Kontrol edemedikleri bir beraberlik ya da ortaklık yüzünden sıkıntı çekebilirler. Sağlığa ve iş ortamına ait konular da gündeme gelebilir.
Yükselen Yaylar bu dönemde geleceğe yönelik planlarını, umutlarını, beklentilerini yeniden formüle etmek durumundalar. İçinde bulundukları gruplar, arkadaşlıklar daha hareketli, dinamik olabilir ancak tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir. İşte grup, takım çalışmaları yeni meşguliyetler getirebilir. Aşkta canlanma olabilir ama gizli durumlar da ortaya çıkabilir.

Yükselen Balıklar kriz çıkaran durumlar, endişelerle karşılaşabilir
Yükselen Oğlaklar bu süreçte özellikle iş hayatında ortaklaşa konularda, üstlerle ilişkilerde daha mücadeleci ve rekabetçi bir durumla karşılaşabilirler. Bazı iş ortaklıkları gözden geçirilebilir, bitebilir ya da değişime uğrayabilir. Evlilik ve ortaklıklarda planlar değişebilir. Bu koşullar evle de ilgili olabilir.
Yükselen Sakalar için bu dönemde uzaklarla, yabancılarla, eğitimle, üniversite ya da medya ile ilgili konularda harekete geçiren koşullar olabilir. Yolculuklarda daha önlemci olmak gerekebilir. Yakın çevrelerini, zihinlerini ve hedeflerini ilgilendiren bir hareketlilik olabilir.
Yükselen Balıklar bu süreçte bazı kriz çıkaran durumlar ve endişelerle karşılaşabilirler. Bu endişeler eşin para durumu, ortaklı konular, finansal durumlar ve birikimlerle ilgili olabilir. Harcamalar artabilir. Bu durumlar uzakları da ilgilendirebilir.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.