MasterChef'te kimler finale kaldı?

MasterChef'te yarı final haftası sona erdi... İlk 5'e kalan yarışmacılar Kerem, Uğur, Meltem, Burcu ve Hakan olmuştu. Bu 5 isim de büyük finale gidebilmek için ellerinden geleni yaptı. Ve finale bu 5 isimden 4'ü kaldı. Peki bu hafta kim elendi? MasterChef'te kimler finale kaldı?

MasterChef'te kimler finale kaldı?

Kerem'in kritik seçimi

Kerem'in kritik seçimi

Bir önceki MasterChef bölümünde eleme potasına Meltem girmişti. 

Bu bölümde ise kritik bir takım oyunu oynandı. Oyun öncesinde kaptanlık yarışını Kerem kazanınca, MasterChef'in en kritik virajlarından birini belirlemiş oldu.

Burcu'yu seçmedi

Burcu'yu seçmedi

Jüri üyeleri, "Ya batacaksınız ve elemeye kalacaksınız. Ya da kazanıp direkt finale kalacaksınız" diyerek vaziyetin kritikliğine dikkat çekti. Kerem'in 'yoldaş' olarak yanına alacağı ismin Burcu olacağını düşündük.

Sadece biz değil, stüdyodaki eski yarışmacılar, hatta jüri de böyle düşündü.

Kırmızı Takım kazandı

Kırmızı Takım kazandı

Kerem ise stratejik bir karar verdi. Beklentilerin aksine Burcu'yu değil, Hakan'ı seçti. Böylelikle Mavi Takım Kerem ve Hakan'dan, Kırmızı Takım ise Uğur ve Burcu'dan oluştu.

Bu iki takım da tatlı üzerine yapılan bir yarışta maharetlerini gösterdi. Her iki takımın da beklentilerin altında kalan performansına rağmen jüri, kazananın Kırmızı Takım olduğunu açıkladı.

'İhanet' dese de...

'İhanet' dese de...

Böylelikle Kırmızı Takım; yani Burcu ve Uğur, direkt finale kaldı. Kerem ve Hakan ise, Meltem'le birlikte eleme oyununa gitti. Tam da bu noktada Burcu'ya değinmek gerekiyor.

Burcu her ne kadar Kerem'in kendisini seçmemesini 'ihanet' olarak yorumlasa da, bakın ne oldu... Direkt finale kaldı ama Kerem, Hakan'ı da kendisiyle sürükleyerek elemeye gitti. Enteresan bir durum!

Jürinin sürpriz Meltem kararı

Jürinin sürpriz Meltem kararı

Kerem, Hakan ve Meltem... Kağıt üstünde bakıldığında kim elenirdi sizce? Meltem, değil mi? Ama öyle olmadı...

Eleme oyununda Kerem de Hakan da rehavete kapıldı, Meltem ise jürinin tabiriyle harikalar yarattı. Eleme oyunundaki tabağı kıstas alan jüri üyeleri, ilk olarak Meltem'i kurtardıklarını açıkladı! Bomba!

En önemli şey 'son tabak'

En önemli şey 'son tabak'

Meltem'in finale kalması, MasterChef Türkiye tarihinin en bomba sürprizlerinden biri. Yarışmanın genelindeki performansa bakıldığında Kerem ve Hakan'ın Meltem'den daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ama işte maç 90 dakika! MasterChef'te de en önemli şey, 'son tabak'...

Bu hafta Hakan elendi

Bu hafta Hakan elendi

Jüri üyeleri, Kerem ve Hakan arasından da Kerem'i seçti. Böylelikle Hakan, 'rozet' kazanmasına rağmen finale kalamamış oldu. 

Kerem ve Hakan'ı sert bir dille uyaran jüri üyeleri haklı mıydı peki? Bence evet. Hakan son haftalarda belki de rehavete kapıldı. Kerem ise özellikle sosyal medyadaki hayran kitlesine güvendi. Jürinin, bu iki favori isme de uyarı yapması önemliydi.

Hakan özür diledi

Hakan özür diledi

Dikkatimi çeken şeylerden biri, Hakan'ın öz eleştirisi ve jüriden rehavete kapıldığı için özür dilemesiydi...

Hakan'ın giderayak -Eslem'in aksine- öz eleştiri yaparak yarışmaya veda etmesini şahane buldum. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen yarışma boyunca çok iyi bir performans sergiledi.  

Ezgi neden Kerem'in üzerine gitti?

Ezgi neden Kerem'in üzerine gitti?

Hakan, MasterChef'e şahane izler bırakarak elenmiş oldu. Bir de üzerine öz eleştiri yapması, onu daha da çok beğenmemizi sağladı... Bu bölümde bir de Kerem'in üzerindeki baskıya değinmek gerekiyor.

Stüdyoya misafir olarak gelen eski yarışmacılardan Ezgi'nin gereksiz yere Kerem'in üzerine gitmesi sizce de aşırı bir 'şov teşebbüsü' değil miydi?

"Evde hazırladığın lafları söylüyorsun"

"Evde hazırladığın lafları söylüyorsun"

Kerem haklı olarak bu durumun üzerine gitti ve Ezgi'ye verilebilecek en şahane cevabı verdi: "11 hafta yoktun. 11 hafta boyunca kendini kurmuşsun, bilenmişsin, şimdi evde hazırladığın lafları söylüyorsun..." dedi.

Ezgi'nin stres altındaki Kerem'e söylediği lafları bir izleyici olarak inanılmaz gereksiz buldum. Neyse ki Kerem kendisini düzgün ve kibar bir şekilde, gayet doğru ifade etti.

Kim kazanır? Kerem mi Uğur mu?

Kim kazanır? Kerem mi Uğur mu?

Peki final haftasında neler yaşanır? Bir tarafta Burcu ve Meltem, diğer tarafta jürinin tabiriyle 'Düşman Kardeşler'; yani Kerem ve Uğur...

Meltem'in bu 4'lü içinde en zayıf halka olduğunu, Burcu'nun ise Uğur veya Kerem kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.

Kerem veya Uğur'dan birini MasterChef olarak görebiliriz. Heyecan dorukta. Kerem'ci misiniz Uğur'cu mu? Final haftasını iple çekiyoruz!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak