MasterChef'ten kim elendi? Kim elenmeliydi? (30 Eylül 2018)

MasterChef Türkiye hız kesmeden ekran yolculuğunu sürdürüyor. Sosyal medyada yavaş yavaş programın hayran kitlesi oluşmuş durumda. Kerem'ciler, Murat'çılar, Burcu'cular... MasterChef'te bu hafta kim elendi? Bu hafta hangi olaylar damga vurdu yarışmaya?

MasterChef'ten kim elendi? Kim elenmeliydi? (30 Eylül 2018)

Hazer Şef'ten 'sakat kol' sürprizi

Hazer Şef'ten 'sakat kol' sürprizi

Öncelikle programın 'tatlı' ve 'ciddi' kısımlarının yavaş yavaş oturduğunu söylemeliyiz. Bu hafta bol bol reyting getiren kıskançlıklar, kavgalar ve jürinin yaptığı sürprizler programa damga vurdu.

Mesela Hazer Şef, yani Hazer Amani'nin dokunulmazlık mücadelesinde 'sakat kol' rolü yapması tatlı bir detaydı.

Kavgalar, tartışmalar...

Kavgalar, tartışmalar...

'Kıskançlık' konusuna gelmeden önce kavgalara değinmemiz gerekiyor. Bu hafta iyi kavga yaptı program!Yemekteyiz'le tanıdığımız Murat, her ne kadar agresif tavırlarıyla hem yarışmacı arkadaşlarının hem de izleyicilerin tepkisini çekse de, bireysel mücadelede sergilediği performansla gülümsetmeyi de başardı.

Herkesi güldürdü

Herkesi güldürdü

Dokunulmazlık mücadelesinde "Tereyağı atıyorum ama tabii ki böyle değil, hoop, güüm" diye enteresanlıklar yapması ve şefliğini konuşturması, tartıştığı ekip arkadaşlarını bile gülümsetti.

Murat'ı tam olarak böyle görmek istiyoruz işte. Hem muzip hem çalışkan, hem de etkin.

Uğur ve Murat'ın bitmeyen didişmesi

Uğur ve Murat'ın bitmeyen didişmesi

Ama Murat'ın bu hafta Uğur'la yaşadığı gerilim hiç ama hiç olmadı. Uğur çok da sempatik değilken, Murat'ın kendisini dışlaması nedeniyle dünyanın en masum insanına dönüştü!

İşte bunların sebebi Murat'ın gereksiz otorite kurma çabasıydı elbette.

Mavi takım Burcu kaptanlığında coştu

Mavi takım Burcu kaptanlığında coştu

Bu hafta mavi takımın kaptanı Burcu adeta döktürdü. İki yarışmayı da Burcu kaptanlığındaki mavi takım kazandı.

Dolayısıyla Burcu'nun mavi takımdaki performansı hem ekibini rahatlattı hem de yarışmanın Kerem'le birlikte en büyük favorilerinden biri olduğunu ispatladı.

Tarta dereotu koydu

Tarta dereotu koydu

Gelelim elemeye... Bu hafta kırmızı takım 2'de 0 çektiği için 4 eleme adayı da kırmızı takımdan çıktı.

İlk etapta 'tarta dereotu koyarak tarihte bir ilk yazdığı iddia edilen' ve tıpkı Murat gibi Yemekteyiz'den tanıdığımız Esra ve Zeynep elemeye kaldı. Bu ikiliye daha sonra Eslem ve Murat eşlik etti.

'Kıskançlık' polemiği

'Kıskançlık' polemiği

Esra, rakiplerine fark atınca elemeden kurtuldu. Murat'ın da elenmesi beklenmiyordu, o da bir hafta daha yarışmada kalmayı başardı.

Geriye, Hakan'la yaşadıkları 'kıskançlık' polemiğiyle birbirine giren Eslem ve Zeynep kaldı. Jüri, kararını Eslem'den yana kullandı.

Programda ilk defa aşırı duygusal bir veda izledik...

Eslem'den şov kokan hareketler

Eslem'den şov kokan hareketler

Ve ne yazık ki Zeynep gibi hem çalışkan hem de kibar bir yarışmacı elenmiş oldu. Bütün hafta kayıplarda olan Eslem'in elenmesi sizce de daha doğru olmaz mıydı?

Eslem'in buram buram şov kokan aşırı itici hareketlerine ne yazık ki bir hafta daha katlanmak mecburiyetindeyiz. Eslem ve Hakan arasında aşk yaşanıyor da o yüzden mi Eslem bu kadar fazla tepki verdi sizce?

Özellikle bu hafta Hakan ve Zeynep'e 'itham' diyerek gereksizce tavır yapması ve olay çıkartması kendisine yakışmadı.

Ezgi gibi şak diye elenebilir

Ezgi gibi şak diye elenebilir

İlerleyen haftalarda belki reyting amaçlı, belki de gerçekten MasterChef'te başarılı olduğu için Eslem'i daha çok görebiliriz. Ancak sosyal medyayı az biraz takip edenler, Eslem'in tavırlarının beğenilmediğinin de farkında. Sosyal medya kullanıcıları Eslem'in programa şov yapmak için katıldığını söylemeye başladı bile!

Dolayısıyla reyting Eslem'den çıkmaz, çıkamaz. Eslem tıpkı Ezgi gibi bir anda şak diye elenirse, izleyiciler programı daha çok sahiplenebilir.

Mehmet'in 'kebap' inadı

Mehmet'in 'kebap' inadı

Peki bu yarışın favorileri kimler? Elbette Murat, Kerem, Burcu, Esra ve Uğur. İlk 5 bu isimlerden oluşmalı. Mehmet'in gereksiz 'çiğköfte-kebap' inadı yüzünden o da elenme adayı olarak karşımıza çıkabilir.

Yeni gelen isimlerden ise Özlem'in de güzel bir çıkış yakalaması muhtemel. Bakalım önümüzdeki hafta MasterChef'te neler olacak...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak