MasterChef Türkiye'nin yeni sezonu ne zaman başlayacak?

Jürileri ve yarışmacılarıyla geçen yıla damga vurmayı başaran yarışma programı MasterChef Türkiye'nin yeni sezonu merakla bekleniyor!

MasterChef Türkiye'nin yeni sezonu ne zaman başlayacak?

Özel hayatlarıyla gündeme geldiler

Özel hayatlarıyla gündeme geldiler

MasterChef Türkiye'nin yıllar sonra ekrana dönmesi ve bu kez sağlam tutması sayesinde yemek yarışmalarının ekran ömrü uzamış oldu. Tıpkı Onur Büyüktopçu sayesinde yıllar sonra yıldızı parlayan 'Yemekteyiz' gibi, pek çok yemek yarışması, tekrar gönlümüze taht kurdu.

Haliyle MasterChef'in yeni sezonunu merakla beklemeye başladık. Evet, geleceğinden emindik. Ama son dönemde programın jüri üyelerinden Hazer Amani ile Somer Sivrioğlu'nun özel hayatlarıyla gündeme gelmesi, sanki bu dönüşü biraz sallantıya sokmuş gibiydi...

Sonbaharda başlaması bekleniyor

Sonbaharda başlaması bekleniyor

Müjdeler olsun, MasterChef dönüyor... Belki çoktan dikkatinizi çekmiştir ama bir de ben hatırlatayım. MasterChef Türkiye'nin seçmeleri başladı. Yayın tarihi ise henüz belli değil.

Fakat düz bir matematikle, programın sonbaharda, hatta yetişebilirse eylülde başlayacağını tahmin etmek zor değil.

Muhtemelen yine ikinci sezondaki gibi bol çekişmeli, eğlenceli ve olaylı bir MasterChef izleyeceğiz.

Hem eğlenceli hem de ciddilerdi

Hem eğlenceli hem de ciddilerdi

O zaman yavaş yavaş beklentilerimizi sıralayalım. MasterChef, yeni sezona nasıl dönmeli, nasıl dönmemeli?

Öncelikle jüri... Geçen yıl programın çok sevilmesindeki en önemli faktörlerden biri jüriydi... Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu'dan oluşan jüride Mehmet Şef doğrucu, Somer Şef sempatik, Hazer Şef ise hem doğrucu hem de sempatikti.

Üç isim de ciddi ve ölçülü bir eğlence anlayışına sahipti. 'Tatlı sert'tiler.

Jüri yeni sezonda aynen devam etmeli bence.

Programa devam etmeliler

Programa devam etmeliler

Son dönemde MasterChef jürisiyle ilgili, özellikle de Hazer Şef ile Somer Şef hakkında çok fazla haber çıktı. İkisinin de özel hayatları, evlilikleri, sevgilileri çok konuşuldu. Ama son tahlilde, bu isimlerin özel hayatlarındaki iniş çıkışlar, marka değerlerine zarar vermedi.

Özel hayatla işi birbirinden net bir şekilde ayırmak gerekiyor zaten.

Her iki isim de programa mutlaka devam etmeli.

Yarışmacılar nasıl olmalı?

Yarışmacılar nasıl olmalı?

'Toplum içine karışamayacak' kadar tepki çekmedi jüri. Zorlu bir süreçten geçmelerine rağmen yine de MasterChef'te olmaları gerek. Üç ismin de Instagram hesaplarına baktığımızda hâlâ 'MasterChef' ibaresini görebiliyoruz zaten.

Demek ki yola devam ediyorlar...

Peki yarışmacılar? Geçen sezon olduğu gibi çeşitli ve renkli mi olmalı? Yoksa daha genç mi olmalılar?

Murat Özdemir vakası yüzünden bu konuda farklı düşünmeye başladım. 

'Papağan' skandalı hâlâ akıllarda

'Papağan' skandalı hâlâ akıllarda

Murat Özdemir programa ne kadar reyting katarsa katsın, onun gibi skandallara imza atmış insanlar ya da onun gibiler, MasterChef markasına yakışmıyor.

Dolayısıyla yeni sezonda 'reyting garantili, enteresan' yarışmacılar yerine bir Kerem, efendime söyleyeyim bir Burcu, bir Uğur, bir Meltem, hatta hiçbir davranışını onaylamamış olsam da Eslem gibi yarışmacıları görmek istiyorum.

Problemli tiplere gerek var mı?

Problemli tiplere gerek var mı?

"İyi de programın reytinge de ihtiyacı var, Murat gibi tipler olmadan olmaz ki" diyenler çıkabilir. Reytingi bol olsun diye Murat Özdemir gibi  isimlerin ekran önünde olması uzun vadede negatif bir durum. 

Negatiften beslenmek çok kolay

Negatiften beslenmek çok kolay

MasterChef aynı jüri üyeleriyle, daha genç ve problemsiz yarışmacılarla dönerse, şahane bir gol olur. Reyting kazanmanın yolunun ille de negatiften beslenmemek olduğu kanıtlanır, eğlencenin de prim yapabildiği ortaya çıkar.

Artık ekranda negatiflik görmek istemiyoruz. Negatiften beslenmek kolay. Asıl zor olan eğleneceden beslenmek. İnsan, tabiatı gereği negatife eğilimli. Zor olanı yapalım ve her şeye rağmen pozitif kalalım. Umarım MasterChef'i daha pozitif görürüz bu sezon. Merakla sonbaharı bekliyoruz...

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak