07.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 07.12.2017-1:30 A-A+

MAVİ, AYNI AYAKKABILARI MI GİYİYOR?ATV’nin sektörün gidişatına göre uzun soluklu diyebileceğimiz dizisi ‘Aşk ve Mavi’ için, bir okurum, “Mavi, iki yıldır benzer ayakkabıları giyiyor. 1-2 kere değiştirmiştir” diye yazmış. Dizi, geçtiğimiz mart ayında başladı. Mavi, (Burcu Kıratlı) ilk bölümlerde gördüğüm kadarıyla çoğunlukla düz ayakkabı giymiş. Sonra bot giydiği görünüyor. Yeni sezon eylül ayında başladı. Mavi, 22 Eylül’de yayınlanan bölümde, süet bot giymiş. Baktım, 24 Kasım’da da yine aynı botu giymiş.

Dizilerde ‘aynı ayakkabı ya da elbise’ giyinme durumu çoğunlukla oluyor. Tabii bir de oyuncuların beğendikleri stil danışmanları var. Mavi’nin ayakkabılarını
ve botlarını kim seçiyor, bilemeyeceğim.

Üvey dayıya aşık olmak 

Bir okurum, “Yeni Gelin dizisinde ağanın üç karısının olması, dördüncü için gözyaşı dökmesi falan yetmedi, aşk ilişkileri de karıştı” diye yazmış.

Neymiş? Baran’la Şirin ilişkisi... Baran, Möhteber’in kardeşi. Kalender Bozok’un birinci eşi. Möhteber de dolaylı yoldan Şirin’in üvey annesi. Bu durumda Baran da Şirin’in üvey dayısı oluyor. Yani dayıyla aşk yaşama durumu söz konusu, ‘üvey’ soslu olsa bile.

Dizi, ‘Çokeşliliği savunmuyoruz. Hatta onu hicvederek eleştiriyoruz’ diyebilir. Proje, gün birincisi olabilir. Karşı gelenler, ‘Çokeşliliği normalleştiriyor’ mesajı daha da ileri giderek, ‘Kadın oyuncuları hiç anlamıyorum. Kadını ikinci sınıf gösteren bir dizide, nasıl rol alırsınız?’ düşüncesinde. Bu işin mizahı olmaz mı? Olur. Ağalık düzeninin ve ilişkilerinin normalleşme tehlikesi var mı? Var. ‘Yeni Gelin’ bıçak sırtı bir durumda.

‘Komşular’ final yapıyor

‘Komşular’ dizisinin final yapacağı konuşuluyordu. Bu durum resmen açıklandı. FOX’un günlük dizisi ‘Komşular’, yarın final yapacak. 22 Kasım’daki yazımda, “32 yıllık dizinin (‘Neighbors’ adıyla hâlâ yayında) karizması çizilecek mi?” diye sormuştum.  

Etiketler
Bilgi YarışmasıBir futbol maçında takımların kaçar oyuncu değiştirme hakkı vardır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.