10.06.2008 01:17 | Son Güncelleme:
HAKKÂRİ, KAYSERİ, ŞIRNAK DHA

Mayın tuzağına 1 şehit daha

Hakkâri Şemdinli’de bir er mayına basıp şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Şırnak’ta da mayına basan bir asteğmenin ayağı koptu

Mayın tuzağına 1 şehit daha

Şemdinli’nin Tekeli Köyü kırsalında teröristlere yönelik operasyonlar sürdürülürken önceki akşam Mergesav mevkiinde arazi arama-taraması yapan askerlerden Kayserili Piyade Onbaşı Ahmet Dursun, teröristlerin önceden döşediği mayına basarak şehit oldu. Patlamada yaralanan 4 asker helikopterle Hakkâri Asker Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.
Terhisine 42 gün kala şehit düşen Dursun’un cenazesi Hakkâri’de düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketi Kayseri’ye gönderildi. Şehit Dursun, bugün Sarız ilçesinde düzenlenecek askeri törenin ardından ilçeye bağlı Damızlık köyü mezarlığında toprağa verilecek.

Vatan sağ olsun

Şehidin Damızlık köyündeki evine bayrak asılırken köy girişine ve tepeye de bayraklar dikildi. Dede Kadir Dursun toprak zeminde öğle namazını kılıp torunu için dua etti.
Çiftçilik yapan baba Ali Dursun, geçen yıl kızını trafik kazasında kaybettiğini belirterek, “Şimdi de oğlumu vatana şehit verdim. Vatan sağ olsun. PKK terör örgütünün yaptıkları yanına kâr kalmayacak. Evladımın tamamlayamadığı süreyi ben tamamlamak istiyorum. PKK’nın kökünü kazıyacağım Allah devletimize, milletimize, askerimize zeval vermesin” dedi.
Yaklaşık 10 gün önce apandisit ameliyatı geçiren anne İnsaf Dursun da “Vatan sağ olsun. Evladım 40 gün sonra tezkeresini alarak yanıma gelecekti. Kısmet değilmiş. Mekânı cennet olsun” dedi.

Asteğmen bacağını kaybetti

Şırnak’taki Cudi ve Küpeli dağları ile Bestler-Dereler bölgesinde teröristlere yönelik hava destekli operasyonlar devam ederken, Şenoba beldesi Sivri dağı mevkiinde teröristlerin döşediği mayına basan tim komutanı asteğmenin bir bacağı koptu.
Adı açıklanmayan asteğmen Sikorsky helikopterle Şırnak’taki 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndaki Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerCudi