Mayıs ayında neler dinledik?

Mayıs ayını geride bıraktığımız şu günlerde bir toparlama yapalım. Bu ay Ersay Üner'in yeni albümü 'Nokta', Hande Ünsal'ın 'Nerdesin?"', rap ve teenage'a büyük oynayan Feride Hilal Akın'dan 'Yok Yok' ve Betül Demir'in 'Devlerin Aşkı Büyük Olur' parçalarıyla geçti. Peki en iyisi hangisiydi?

Mayıs ayında neler dinledik?

Ersay Üner son noktayı koydu

 

 

'Yürüdüm', 'İki Aşık' ve 'Tatlım Tatlım' şarkılarıyla kariyerinin ikinci baharını yaşayan Ersay Üner, ilk stüdyo albümü 'Nokta' ile pop müzik piyasasına son noktasını koydu. Tüm söz ve müzikleri Ersay Üner’e ait olan albümün ilk videosu, albümle aynı adı taşıyan şarkı 'Nokta'ya çekildi. Video klip yönetmeni de Büşra Pekin.

Ersay Üner’i tüm camia tanıyor, seviyor, benimsiyor. Bu da yaptığı çalışmalara da yansıyor.  

Albümdeki favori şarkılarım 'Nokta', 'Güm' ve 'Sana Mı Yanayım' oldu. Bu üçlü çok güçlü. Dikkat edin. Hatta dinlemeyen varsa hemen açıp dinlesin. 

Üretmeyi seven, yeniliğe hep göz kırpan, sanatçı dostlarıyla bestelerini paylaşan, gerçek müzisyen ve sağlam bir erkek vokal Ersay Üner.

Ama daha da fazla ara vermemeli, sesini hep dinlemeli, dinletmeli. 


Hande Ünsal artık şampiyonlar ligine oynuyor

 

 

Bir önceki çalışması 'Seni Sever Miydim' ile kariyerini perçinleyen Hande Ünsal, geçtiğimiz günlerde yeni teklisi 'Nerdesin?' ile karşımıza çıktı. Sözleri Melda Gürbey’e, müziği Hande Ünsal’a, düzenlemesi Serkan Balkan’a ait olan bu çalışma çıktığı gün trend videoların üst sıralarında yer aldı. Onur Sarsıcı yönetmenliğinde çekilen klipte renkli ve ilginç görüntüler yer alıyor. 'İki Çift Laf', 'Oyna Oyna' ve 'Seni Sever Miydim' şarkılarıyla istikrarlı kariyeri ve müzisyenliğiyle şampiyonlar ligine göz kırpıyor Hande Ünsal. Umarım bu şarkı hedefleri için iyi bir başlangıç olur.

 

Yeni nesil gümbür gümbür geliyor (mu?) 

 

 

Feride Hilal Akın, sosyal medya hesabından yaptığı müzik paylaşımlarıyla dikkat çekmişti hatırlarsanız. Daha sonra Enbe Orkestrası ile yaptığı ilk profesyonel çalışması 'Bilir Mi?', İlyas Yalçıntaş ile düet yaptığı 'Şehrin Yolu' ile adını artık geniş kitlelere duyurdu. Müzisyenlikle eş zamanlı olarak oyunculuk da yapan Akın, kariyerini sağlamlaştırma yolunda.

Feride Hilal Akın, geçtiğimiz günlerde yeni teklisi 'Yok Yok'u servis etti. Şarkının sözlerini Kubilay Karça ile birlikte yazmış. Müziği Rus besteciler Rauf ve Faik'e, düzenlemesi ise Batuhan Fırat'a ait. 

Bir önceki yazılarımda rap müziğin yeniden doğuşundan bahsetmiştim ki; yeni nesil popçularımız bu akıma çoktan kendini kaptırdı. Hem sözleri, hem de Akın'ın şahsına münhasır vokaliyle sosyal medyada dikkat çektiğini görüyorum. İlerleyen dönemlerde ismini çok duyacağız gibi geliyor. Bence bu kıza dikkat edelim. Kaliteli işlerle karşımıza çıkabilir.

 

'Devlerin Aşkı Büyük Olur' yeniden hayat buldu

 

 

Söz yazarı Aşkın Tuna için özel hazırlanan tribute albümünden tekliler yayınlanmaya devam ediyor. Betül Demir'in seslendirdiği 'Devlerin Aşkı Büyük Olur', çıktığı gün en çok dinlenen şarkılardan biri oldu. Daha önce 1992 yılında Seden Gürel'den dinlediğimiz bu şarkı, Demir'in kendine has vokaliyle bambaşka bir tarza bürünmüş. Murad Küçük yönetmenliğinde Gürcistan'da çekilen video klipte, filmlerde konu olan Ali ve Nino aşkına ithafen yapılmış heykeli de görüyoruz. 2006'dan bu yana yaptığı şarkılarla adından sıkça söz ettiren Betül Demir, bu şarkıyla küllerinden doğuyor gibi. 

furkancanhazar@gmail.com

 

Bunlar da ilginizi çekebilir: 

Hande Ünsal: Depresyondayken ne yapıyorsam, klipte o var
Betül Demir ve VJ Bülent 'kurabiye canavarı' olamaz mı?
Müzik dünyasında bu yazın galibi kim olacak?

Bu makaleye ifade bırak