Maymunları kontrol edebilen çocuğu tanrı ilan ettiler

Tuhaf olayların hiç eksik olmadığı Hindistan'da yaşayan iki yaşındaki Samarth Bangari, eski dünya türü maymunlarla iletişime geçebildiği ve onları kontrol edebildiği için kasaba halkı tarafından reenkarnasyonla tekrar dünyaya gelmiş bir Hindu Tanrısı olarak ilan edildi.

Maymunları kontrol edebilen çocuğu tanrı ilan ettiler

Hindistan'daki maymunların bir garip olduğunu Dünya Güzellerim'de Bülent Ersoy'un yaşadığı bir garip hırsızlık vakasının ardından öğrenmiştik. Fakat yaşanan yeni bir vakayla beraber olaylar son derece ilginç bir hale bürünmüş gibi görünüyor.

Hindistan'ın Hubli kasabasında yaşayan Samarth Bangari adlı iki yaşındaki çocuk, maymunlarla iletişim kurabilme yeteneğine sahip.

Maymunlar her sabah 06:00'da Samarth Bangari'nin yatak odasına gelerek onu uyandırıyor. 

Samarth da maymunları oyun oynamak, eğlenmek ve yemeğini paylaşmak için evinin bahçesine çağırıyor. 

Samarth, oyun okulundan geldikten sonra maymun arkadaşlarını buluyor ve mutfağa koşarak pantolon ceplerini onlar için yemeklerle dolduruyor.

Maymunların en çok tercih ettiği şey doğal olarak muz oluyor.

Küçük Samarth'ın maymunlarla olan ilginç iletişim gücünden ailesi de son derece memnun. Ailesi oğullarını gönül rahatlığıyla maymunlarla oynaması için serbest bırakıyor.

Maymunlarla iletişim gücünün bu denli kuvvetli olması Samarth'a 'kutsanmış' ünvanını da kazandırdı.

Samarth'ın ebeveynleri Sunil ve Nanda Bangari yaşadığı kentteki sakinlerin, oğullarının Hindu Maymun Tanrısı Lord Hanuman'ın reenkarnasyonu olduğunu düşündüklerini söylüyor.

Samarth'la vakit geçiren maymunlar ona hiç zarar vermiyor. Kasaba sakinleri Samarth'ın bu ilginç yeteneği karşısında son derece etklenmişe benziyor.

Samarth'ın ebeveynleri oğullarının maymunlarla olan iletişiminin henüz 6 aylıkken başladığını ve ilk temasın bir maymunun Samarth'ın elinden yemek aldığı an olduğunu belirtiyor.

Samarth'ın maymunlarla eğlenmeyi bırakması gibi bir durum pek de mümkün görünmüyor. 

Fotoğraflar: Caters News Agency

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak