GündemRSS
19.01.2014 - 23:57 | Son Güncelleme: 20.01.2014-11:00

MEB (TEOG) Sınav Sonuçları E-Okul Giriş Sayfası Bilgileri (oges.meb.gov.tr)

Teog sınav sonuçları açıklandı açıklanacak.MEB E okul Teog sınav sonuçları için nefesler tutuldu.TEOG sınav sonuçları haberimiz burada.MEB tarafından resmi açıklama geldi.İşte o heyecanlı bekleyiş...

Sitene Ekle
MEB (TEOG) Sınav Sonuçları E-Okul Giriş Sayfası Bilgileri (oges.meb.gov.tr)
Teog sınav sonuçları açıklandı açıklanacak.MEB e okul Teog sınav sonuçları için nefesler tutuldu.TEOG sınav sonuçları haberimiz burada.MEB tarafından resmi açıklama geldi.İşte o heyecanlı bekleyiş...
 
Seviye belirleme sınavının yerine getirilen temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavına 1 milyon 300 bin öğrenci girdi. 6 dersten yapılan merkezi yazılı sınavlardan alınan puanlar, hem karne notu olarak değerlendirilecek hem de liselere girişte esas alınacak. Kasım ayında yapılan sınavın sonuçlarının yarı yıl tatiline bir hafta kala hala açıklanmamış olması veliler ve öğrencileri tedirgin etmişti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sonuçların Pazartesi günü açıklanacağını söyledi.
 
 
 
Sorular İptal Ama Etkilenme Olmaz
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, mahkeme kararıyla iptal edilen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının öğrencileri etkilemeyeceğini söyledi. Bakanlıkta gazetecilerin sorularını cevaplayan Avcı, “Biz itirazımızı 1 Ağustos 2013'te yaptık” dedi ve mahkemeden aylar sonra karar çıkmasını eleştirdi. Kararın Danıştay'dan değil Ankara 18. İdare Mahkemesinden çıktığını hatırlatan Avcı şunları söyledi: “Bir üst mahkemeye yani Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne itirazımızı yapıyoruz. Mahkemenin bunu hakkaniyetle değerlendireceğine inanıyoruz. Ama çok açık, net olarak söylemek istiyorum. Çocuklarımız rahat olsun. Hiçbir hak kaybı söz konusu olmayacaktır. Hiçbir çocuğumuzun yerleştiği okuldan bir başka yere gönderilmesi gibi bir şey söz konusu değildir, bunlar kazanılmış haktır, bu haklarının en büyük savunucusu Milli Eğitim Bakanlığıdır."
Mahkemeye başvurarak iptal kararı çıkartan CHP milletvekili Aydın Ayaydın da “Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bakanlık yeni bir sıralama yapmalı” dedi. 
 
Bu Gece mi Açıklanacak?
 
2014 Teog sınav sonuçları sayfası açıldı. Teog sonuçları bu gece açıklanması bekleniyor. Teog sınav sonuçları için MEB tarafından yapılan açıklama ile teog sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş bugün sona erecek. Teog sınav sonuçları için meb tarafından yapılan  açıklamada teog sınav sonuçlarının pazertes günü  yayınlanacağı açıklandı. 
 
Geçmiş yıllarda sbs sınav sonuçlarının da gece geç saatlerde açıklanıyordu. Teog sınav sonuçlarınında gece 00:00 dan itibaren e-okul'a işlenip oges.meb.gov.tr adresin üzerinden açıklanağı tahmin edilmektedir.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Türkiye'de düzenlenen F1 yarışları İstanbul'un hangi bölgesinde yapılmıştır?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.