Siyaset
17.07.2017 - 16:47 | Son Güncelleme: 17.07.2017-16:50

Meclis ay sonuna kadar çalışacak

Meclis'in temmuz ayı sonuna kadarki çalışma programı belli oldu. TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışma günlerinin dışında, cuma-cumartesi-pazar-pazartesi günleri de mesai yapacak.

Sitene Ekle

Meclis'in temmuz ayı sonuna kadarki çalışma programı belli  oldu. AK Parti, Danışma Kurulu toplanamadığından, TBMM Genel Kurulunun bu ay  sonuna kadarki çalışma programını içeren grup önerisini Genel Kurula taşıdı. Kabul edilen öneriye göre, Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinin  İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda  Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı,  gündemin birinci ve ikinci sırasına alındı. Söz konusu tasarılar "temel kanun"  olarak görüşülecek.

  Ülke genelinde devam eden OHAL'in 3 ay daha uzatılmasına ilişkin  Başbakanlık Tezkeresi ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere  gönderilmesine ilişkin iki Başbakanlık Tezkeresinin görüşmeleri TBMM Genel  Kurulunda bugün yapılacak. Bölge Adliye Mahkemelerinin sorunlarına ilişkin tasarı  da bugün ele alınacak. 18 ve 25 Temmuz günü yapılacak birleşimlerde sözlü sorular  görüşülmeyecek. Genel Kurul, haftalık çalışma günleri olan salı-çarşamba-perşembe  günlerinin dışında, ay sonuna kadar cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri  de çalışacak.


Bilgi Yarışması2000 yılında Ağrı Dağı tırmanışında düşerek ölen dağcımız kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX