Mehmet Ali Erbil neden iyi bir şovmen?

Türk televizyon tarihinin bir gün kitabı yazılacaksa onda yer alması gereken isimlerden biri de Mehmet Ali Erbil’dir. Peki, Mali’nin unutulmazlar arasına girmesinin sebebi neydi? Gelin birlikte inceleyelim…

Mehmet Ali Erbil neden iyi bir şovmen?

Babadan oğula sahnedeler

Babadan oğula sahnedeler

Mehmet Ali Erbil’in bu kadar tanınır olmasının sebeplerinden biri babası. Saadettin Erbil’in yıllarca tiyatro ve sinemada yer alması oğlunu da o sektöre yönlendirdi. Önce tiyatroda kariyerine başlayan Mehmet Ali Erbil daha sonra sinemaya adım attı.

Sinemadan televizyona

Sinemadan televizyona

90’lardın başında özel kanalların kurulması Mali için yeni bir kapı daha açmıştı. Özellikle TRT yıllarında yaptığı programlarla adını duyurmuş, özel kanalların dikkatini çekti. Kanal 6 ile başlayan bu dönem yıllar sürecek bir efsaneyi bizlerle tanıştırdı.

Neden sevildi?

Neden sevildi?

Mehmet Ali Erbil televizyona çıktığı zaman insanları ekrana kilitliyor. Peki, bunu nasıl yapıyor? Neden bu kadar seviliyor? Cevabı belli; Mali bizleri iyi tanıyor. Bizlerle temastan kaçınmıyor.

Samimi olması hoşumuza gidiyor

Samimi olması hoşumuza gidiyor

Ünlü şovmen gerçekten çok samimi, kamera önüne geçtiği vakit içinden geldiği gibi davranıyor. İnsanlar da onu gördüğü vakit “vay artiz” demiyor. Onun yerine “aaa bizim Memet Ali bey” nidaları yükseliyor.

Oldukça şakacı

Oldukça şakacı

Trollük diye bir şey 90’larda yoktu. Onun yerine şakacı niteliği vardı. Mehmet Ali Erbil bunu oldukça fazla ve iyi bir şakacıydı. Konuk olarak bile bir programa katılsa orada karizmasıyla adeta ev sahibi gibi davranabiliyordu.

Zaman zaman hatalar da yaptı

Zaman zaman hatalar da yaptı

Mehmet Ali Erbil hatalar da yaptı. Hem de büyük hatalar. En unutulmazı ise Ya Şundadır Ya Bunda programında katılımcılardan birinin eşofmanını indirmesi oldu. Haliyle başına da işler açtı.

Şimdilerde neden yok

Şimdilerde neden yok

Mali eskisi kadar ekranlarda görünmüyor. Hem hastalığı hem de yeni neslin çok anlayamayacağı için artık televizyon programlarından uzak duruyor. Ancak eskisi kadar yine de seviliyor.

Mehmet Ali Erbil’e hastalığından çabucak kurtulup yine bizleri güldürmesini bekliyoruz. Memet Ali beeey… Bi yardımcık olur musunuz?

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak