14.03.2019 16:26 | Son Güncelleme:
AA

Son dakika... Mehmet Özhaseki: Yalanlarına alışkınım hiç umurumda değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, muhalefetin kendisine yönelik  eleştirilerine, "Ben bunların yalanlarına gerek CHP'nin adayının gerekse DSP'den  yeni çıkmış adamın yalanlarına alışkınım, hiç umurumda değil." diye yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Yenimahalle Hastane Metro durağında düzenlenen mitingine katıldı.

DSP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Haydar Yılmaz'a  yönelik eleştirilerde bulunan Özhaseki, "Şimdi bir de DSP'den aday çıkmış, ağza  alınmadık şeyler söylüyor. Eskiden Çankaya'da bir ara belediye başkanlığı yapmış şimdi de büyükşehire aday olmuş, hayrını görsün ona da bir şey demiyoruz. Nerede  kardeşim projen? Yok. Ne yapacaksın? Yok. Ancak bana laf atıyor, yalnız ben bu  laflara alışkınım, senelerdir bu işin içerisindeyim çok iftiralar gördüm. Ondan  dolayı da bir kulağımdan giriyor öbür kulağımdan çıkıyor." diye konuştu.

Özhaseki, geçmiş yıllarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na  yönelik açtığı tazminat davalarını kazandığını hatırlatarak, "Hakkımda 15-20 tane  yalan söyledi, ben de tespit ettim. Hepsini mahkemeye verdim, sonra da dosyaya  yalanlarının hepsini koydum. 1-2-3-4 diye sıraladım, Savcı beye hitaben dedim ki  'Bunlar belgeler, eğer bir yanlışlık varsa bütün suçu kabul ediyorum ama değilse  lütfen bu adamın yalancı olduğunu tasdikleyin de ben de kurtulayım' dedim. Savcı  benim sözüme hak verdi ve sonra tazminat davalarından da çok para aldım."  ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin kendisine, "Kemal Bey tazminat davalarından dolayı  evlerini sattı" diye soru sorduğunu hatırlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Dedim ki onlara, bakın bir şey söyleyeyim evini satmamanın bir yolu  var 'Kimseye yalan söylemeyeceksiniz' 'iftira etmeyeceksiniz' o zaman bir şey  olmaz ama yalan söylüyorsunuz, insanların onuruyla oynuyorsanız ve iftiraları  arka arkasına hiç yüzünüz kızarmadan söylüyorsanız, size evinizi de bağınızı da  sattırırlar tabii ki. Satacak ödeyecek, ben de millete dağıtacağım böyle. O  yüzden ben bunların yalanlarına gerek CHP'nin adayının gerekse DSP'den yeni  çıkmış adamın yalanlarına alışkınım, hiç umurumda değil. Biz, projemizi yaptık  Ankara için dersimize çalıştık, Yenimahalle için göreve hazırız ve  huzurlarınızdayız."

Bu habere ifade bırak
  • 13Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 19Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy33