Gündem
03.11.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 03.11.2011-2:30

Mehmetçik Vakfı artık bağış kurban alamıyor

Kurban bağışı kampanyalarıyla şehit ve gazi ailelerine yardımda bulunan TSK Mehmetçik Vakfı, kontenjan dolduğundan kurban bağışı alamayacağını duyurdu

Sitene Ekle

MERİÇ TAFOLAR Ankara

 Vakıf, bağış kampanyasında Et ve Balık Kurumu (EBK) ile işbirliği yapmak istemesine karşın EBK’nın piyasa koşulları nedeniyle bu çağrıyı geri çevirmesi üzerine çıktığı ihalede sadece 38 bin canlı hayvan kesimi için teklif alabildi. Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, Şanlıurfa ve Malatya’daki kesimhanelerde toplam 38 bin küçükbaş hayvan için anlaşma sağlandıktan sonra, vakıf da kurban bağışı kampanyasını durdurduğunu ilan etti.
Ancak, vakıf şehit aileleri ve gazilere verilmek üzere nakdi bağış almaya devam edeceğini duyurdu. Vakfın bu yıl kontenjanını erken doldurmasında, şehit haberlerinin etkisi olduğu belirtildi. Vakıf, 460 TL, 250 ABD doları ve 185 euro üzerinden bağış alıyordu.


Mehmetçik Vakfı ile bazı vakıflar hakkında 2009’daki kurban bağışı ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla dava açılmıştı. Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Salih Güloğlu’nun 156.334 defa usulsüzlük yaptığı iddiasıyla, 1 milyon 94 bin 338 yıl hapsi istenmişti. Dava halen sonuçlanmadı.


Etiketler: ABD
Bilgi YarışmasıOsmanlı devletinde padişahın verdiği uyulması gerekli hükümleri taşıyan yazılı buyruk nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hızır Acil servisimizin telefon numarası kaçtır?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX