Bursa

Yerel Haber
15 Ağustos 2017 - 11:23

Mekanikteki Son Gelişmeler Uludağ Üniversitesi'nde Tartışılacak

IHA

Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi’nin (TUMTMK) iki yılda bir gerçekleştirdiği Ulusal Mekanik Kongresi’nin 20’ncisi Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.
Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile TUMTMK tarafından düzenlenen ve 5-9 Eylül tarihlerinde Mete Cengiz Kongre Kültür Merkezi ile İnşaat Mühendisliği Bölümü salonlarında paralel oturumlar şeklinde yapılacak kongrede, mekanik ve mekaniğe yakın bilim dallarındaki teorik, deneysel ve uygulama araştırmalarını içiren son gelişmeler tartışılacak.
Ulusal Mekanik Kongresinde, alanında önemli bilimsel çalışmaları bulunan dört davetli konuşmacının yanı sıra ülkemizin farklı üniversitelerinden ve AR-GE merkezlerinden olmak üzere toplam 120 çağrılı bildiri sunulacak. Kongre, mekanik alanındaki bilimsel çalışmalara ve gelişmelere ilgi duyanlara, bütün araştırmacılara, mühendislere ve öğrencilere açık olacak. İlgililer, kongre ve TUMTMK hakkındaki detaylı bilgilere http://www.tumtmk.org sayfasından ulaşabilirler.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.