Pazar

11.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 11.02.2018-1:30

Meksika’nın süslü faytonları

Meksika Yucatan Yarımadası’nda bulunan sessiz sakin bir kasaba İzamal’da birbirinden renkli çiçeklerle süslenmiş faytonlar adeta, “gelin gezelim” çağrısı yapıyor insana.

Sitene Ekle

Bünyamin Aygün - Şimdiki Zamanın Hikayesi

Harran’a hoş geldiniz

Doğu Anadolu’nun zorlu yaşam şartlarından nasibini almış ama sakinleri tarafından da cennet bahçesine çevrilmiş bir yer Harran. Yöreye adımınızı atar atmaz güler yüzlü ve içten bir selamla karşılıyorlar sizi. Fotoğraftaki yöre sakini fotoğrafçıyı görünce “Harran’a hoş geldiniz’’ diyor. 

 

 

 

 

Ördekli plaj

Çanakkale, bir zaferin, bir tarihin izlerini görmek isteyenlerin uğrak yeridir. Eceabat ilçesi ise masmavi denizi ve tertemiz plajlarıyla öne çıkıyor. Bu plajlarda ördeklere rastlamak pek şaşırtıcı olmasa da harika bir fotoğraf karesi için yerinde bir kompozisyon oluşturuyor. 

 

 

 

 

Son daktilo ustası

Çok değil sadece bir gencin yaşına denk gelen 15-20 yıl öncesine kadar günlük hayatın en önemli parçasıydı daktilolar. O günlerde “on parmak daktilocu” kavramı bile vardı. Eğer on parmak daktilo kullanabilirseniz işsiz kalmazdınız. Ama artık nostalji oldu. Daktilonun son ustalarından Hayrettin Özaktaç ise yarım asırdır daktilo tamir ediyor.

 

 

 

 

Süper Ay şöleni

En son 31 Mart 1866’da görülen Ay’ın daha büyük ve kırmızı göründüğü “Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması” Türkiye’den de  izlenebildi. Normalden yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünen Dolunay 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’yle bir araya gelince ortaya güzel bir tablo çıktı. 

OKUR- ÇEKER

Okurlarımız için yeni bir köşe “Okur Çeker”. Çektiğiniz fotoğrafları bize yollamanız yeterli. Nerede ve ne zaman çekildi gibi kısacık bilgisi ile birlikte bunyaminaygun@gmail.com adresine bekliyoruz.

Özgürlük ışığı

Her santimetrekaresinde acı ve hüzün barındıran, Sinop Kapalı Cezaevi, bir dönem “Anadolu’nun Alkatraz’ı” tabiriyle de anılıyordu. Şiirlere, şarkılara konu olan ve 1999 yılında müzeye çevrilen Sinop Cezaevi ziyaretçilerin uğrak noktası haline geldi. Okuyucumuz Müjgan Zaman’ın çektiği bu fotoğrafta özgürlük ışığına kollarını açan bir kız çocuğu görülüyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çekirdek avı

Gökyüzünün minik dansçıları serçeler sahilde çekirdek avında. Yere atılan çekirdeğin nereye düştüğünü dört gözle takip eden minik dansçılar kıvrak manevralarla çekirdeğe ulaşma çabasında. Antalya’nın Konyaaltı Sahili’nde serçeler seyrine doyulmayacak güzellikte manzaralar yaratıyor. 

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 49 YIL ÖNCE BUGÜN

ABD’yi protesto

ABD 6. Filo’suna ait gemilerin İstanbul’a gelişi tam bu günlerde yani 15 Şubat 1969’da protesto edildi. İstanbul’da, şehrin faklı noktalarında toplanan öğrenciler hem yürüdü hem de Komer’in mumyası yaktı. 


Etiketler:
Hangisi doğal afet değildir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.