Melania Trump'ın Putin'le tokalaşması olay oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi, ABD'nin first lady'si Melania Trump son günlerde bir kez daha gündemi salladı. Sebebi ise yüz ifadesi. Ya da yüz ifadesizliği mi desek?

Melania Trump'ın Putin'le tokalaşması olay oldu

Sosyal medyayı salladı

Sosyal medyayı salladı

Dünya liderlerinin yaptıkları görüşmeler gizli saklı kalmaz, fotoğraflar derhal haber ajanslarına servis edilir. Haliyle Trump'ın Rusya lideri Vladimir Putin'le yaptığı görüşmede çekilen kare ve videolar da ajanslara düştü. Düşmez olaydı! Sosyal medya karıştı. Sebebi Melania Trump'ın Putin'le tokalaştıktan sonraki tutumuydu.

Sanki bir tuşa basmışlar gibi

Sanki bir tuşa basmışlar gibi

Videoda, Trump'ın eşi Melania Trump gülümseyerek olabildiğince kibar, güleryüzlü ve ölçülü bir ruh haliyle Putin'in elini sıkıyor. Sonra kendini geri çekiyor ve kameralara ciddi bir poz vermek istiyor. Ama aradaki geçiş biraz fazla anormal. Bir anda dünyanın en ciddi insanına dönüşüyor. Sadece 1 saniyede! Bir tuşa basmışlar da bir anda Melania Trump'ın mimikleriyle oynanmış gibi.


"Ani geçiş normal değil" diyorlar

"Ani geçiş normal değil" diyorlar

Sosyal medyadaki yorumlar karışık. "O her zaman yüz ifadesini değiştiriyor ama hiç de korkmuş görünmüyor" görüşü ağır bassa da Twitter kullanıcıları bu ani yüz ifadesi değişikliğini pek de normal bulmadıklarını söylüyor. Yoksa Melania Trump ciddi bir antidepresan bağımlısı mı? Yoksa Melania Trump majör depresyondan mı geçiyor?

Kamera fobisi mi var?

Kamera fobisi mi var?

Melania Trump'ın kameralar karşısındaki tutumu her zaman tartışmaya açık oldu. Görülen o ki tartışmalı olmaya da devam edecek. "Acaba ciddi bir kamera fobisi mi var?" diye düşünüyor insan. Hatırlayın, geçtiğimiz aylarda "Melania Trump, eşinin elini niye tutmuyor?" diye ciddi ciddi kafa patlatmıştık, tavrını yadırgamış, "Aaa" tepkileri vermiştik.

Onun yerinde olmak hiç kolay değil

Onun yerinde olmak hiç kolay değil

ABD gibi bir ülkenin first lady'si olmak hiç de kolay değil. Hele Donald Trump gibi popüler kültürde her zaman yeri olan bir ismin eşi olmak hiç ama hiç kolay değil. Bütün gözler sizin üzerinizde. Giydiğiniz kıyafetlerden tutun da sosyal medya hesabındaki paylaşımlarınıza kadar haber değeri taşıyorsunuz! Zor, hem de çok zor.

Halbuki Michelle Obama çok rahattı

Halbuki Michelle Obama çok rahattı

Ve basına yansıdığı kadarıyla Melania Trump'ın "ABD'nin first lady'si" olmakla ilgili ciddi problemleri var. Her şeyden önce rahat değil. Kontrollü olmak ve kendine doğru bir imaj çizmek istiyor ama ne yazık ki fazla çaba gösteriyor. Michelle Obama'yı hatırlayın. Melania Trump da tıpkı Michelle Obama gibi içinden geldiği gibi davransa? Fena olmaz mı sizce de? İşte o zaman basın onun üzerine hiç gitmez, yaptığı her hareket bu kadar dikkat çekmez. Kontrollü olmak güzel ama fazla kontrolle nereye kadar?

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak