12.06.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.06.2012-2:30 A-A+

Memesini kadın hakları için mi açtı?

Pop müziğin efsane yıldızı Madonna’nın geçen hafta İstanbul’da verdiği konserde bir göğsünü açması dış basında geniş yer buldu

Memesini kadın hakları için mi açtı?

DIŞ HABERLER SERVİSİ

“MDNA” isimli turnesi kapsamında 53 bin seyirciye görsel bir şölen yaşatan 53 yaşındaki Madonna, “Human Nature” şarkısını seslendirdiği sırada sağ memesini açmış, “Like a Virgin” şarkısı sırasında da pantolonunun fermuarını indirmişti.
ABD’de yayımlanan New York Post, İngiltere’de yayımlanan The Sun ve The Independent gazeteleri ünlü şarkıcının bu hareketleriyle İstanbul gibi İslam geleneğinin hakim olduğu bir şehirde ters bir tepki almamasına dikkat çekti. The Sun, Müslüman ülkelerde hakları çiğnenen kadınlara karşı daha fazla duyarlılık için cesur bir eylemde bulunmak isteyen Madonna’nın seyircileri kızdırmak pahasına büyük bir risk aldığını yazdı.


The Independent gazetesi, Madonna’nın eylemini “reklam için yaptığı zengin provokasyon katoloğuna” özel bir çalışma olarak değerlendirdi. Gazete “Madonna bir kez daha genetiğinde şok etme özelliği olduğunu göstermiş oldu” yorumunu yaptı.
New York Post gazetesi ise, cesur gösterisi sırasında kızmak yerine seyircilerden destek gören Madonna’nın daha önce eleştirdiği bir şeyi bizzat uyguladığını hatırlattı. Madonna, 2004 yılında sahnede göğsünü açan şarkıcı Janet Jackson için “Dikkat çekmek için bunu yapmanıza gerek yok” diyerek sert bir çıkışta bulunmuştu. Dünyanın hemen hemen tüm internet sitelerinde de konserdeki meme açma şovunun görüntüleri yayınlandı.   

EtiketlerABD
Bilgi YarışmasıSibel Kekilli ve Birol Ünel'in başrollerini paylaştığı film hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Zenginden alıp fakire vermesiyle ünlü halk kahramanı kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.