Konya

Yerel Haber
16 Kasım 2017 - 11:46

Meram Havzan'a Hem Sosyal Tesis Hem ‘Çocuk Sokağı'

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından ilçenin en kalabalık mahallelerinden biri olan Havzan Mahallesi’nde yapımı devam eden sosyal tesis inşaatında sona gelindi.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Havzan Mahallesi’nde yapımı devam eden sosyal tesis inşaatında incelemelerde bulundu.
Havzan Mahallesi Sosyal Tesisi ile ilgili süreci anlatan Başkan Toru, “İlçemizde nüfusun en yoğun olduğu mahallelerimizden biri olan Havzan Mahallemizde sosyal donatı eksikliğiyle ilgili vatandaşlarımızın talepleri had safhadaydı. Bu noktada 2014 yılında göreve gelir gelmez bu bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan sosyal tesisimiz için yer arayışına girmiştik. Kamulaştırma işlemleri, temel atma derken kasım ayı içerisinde tesisimizi teslim almış olacağız” dedi.

Konya’da ilk çocuk sokağı
Bu bölgeye sadece tesis yapmakla yetinmediklerini vurgulayan Başkan Fatma Toru, “Çocuklarımızın oyun ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak Konya’da ilk ‘Çocuk Sokağı’ uygulamamız var. Uygulama ile birlikte bu sokağımız trafiğe kapatılarak çocuklarımızın sportif anlamda ve zekalarını geliştirici olarak her türlü eğitici oyunları oynamalarına imkan hazırlıyoruz” diye konuştu.

“Bölgenin ihtiyacına cevap verecek”
Başkan Toru, bin 250 metre inşaat alanına sahip sosyal tesis ile ilgili bilgi vererek, “3 kattan oluşan tesisimizde; fitness salonu, derslikler, hanımlarımız, gençlerimiz ve mahallemizin çınarları olan yaşlılarımız için farklı salonlarımız var. Ve yine toplantı salonlarımız da mevcut. Toplumun tüm kesimlerine hitap edecek sosyal tesisimiz bu bölgedeki büyük bir ihtiyacı da karşılamış olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KonyaYerel Seçim Sonuçları

Konya Hava Durumu

17°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.