21.05.2018 10:38 | Son Güncelleme:

Mercedes-AMG serisine GT S Roadster'ı ekledi

Mercedes bu yıl yeni otomobil tanıtma konusunda durmak bilmiyor. Birçok otomobilseverin vazgeçemediği Mercedes, spor arabaları konusunda da kendini göstermeye devam ediyor. Son olarak Mercedes-AMG, GT Roadster ve GT C Roadster modellerinin arasına konumlandıracağı yeni GT S Roadster’i tanıttı. Peki Mercedes-AMG GT S Roadster'ın özellikleri neler ve ne zaman satışa sunulacak?

Bu yıl Mercedes yeni otomobil çıkarma konusunda durmak bilmiyor. Birçok otomobilseverin ilgiyle takip ettiği Mercedes, AMG serisine yeni model ekleyeceğini açıkladı.

Mercedes-AMG, GT Roadster ve GT C Roadster modellerinin arasına konumlandıracağı yeni GT S Roadster’i tanıttı. Peki Mercedes-AMG GT S Roadster'ın özellikleri neler ve ne zaman satışa sunulacak?  Yeni Mercedes-AMG GT S Roadster, firmanın GT modellerindeki orta seviye üstü açılabilir otomobil boşluğunu dolduracak. 

Mercedes-AMG GT S Roadster'ın özellikleri

Kaputunun altında, GT S ile birlikte 4.0 litre hacmindeki turboşarjlı V8 motor ünitesini paylaşacak GT S Roadster 522 bg güç, 670 Nm tork değerleri sunacak. 4.0 litrelik V8 motorun yardımıyla 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlayacak otomobilin azami sürati ise 305 km/s olarak belirtildi.

Diğer GT modellerinde olduğu gibi 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile kombine edilecek Mercedes-AMG GT S Roadster, gücünü arka tekerliklere iletecek. Spor egzoz sistemine ve elektronik diferansiyel kilidine sahip olacak otomobil, adaptif amortisör, 19 veya 20 inç büyüklüğünde jantlarla satın alınabilecek. Mercedes-AMG GT S Roadster, bunlara ek olarak opsiyon listesinde 4 tekerlekten çekiş sistemi ve AMG Dynamic Plus paketiyle gelecek daha sert süspansiyon, daha keskin direksiyon sistemi, Nappa deri ve Dinamica döşemeleri bulunduracak.

Ön sipariş alımına başlayan Mercedes-AMG, Avrupa teslimlerini ise temmuz ayında gerçekleştirecek.
 

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 3Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 4Kızgınım
  • 4Üzgünüm
Toplam Oy17