14.09.2017 11:16 | Son Güncelleme:

Mercedes-Benz, hibrit otomobilini tanıtıyor

Mercedes-Benz, bu yıl 67’ncisi düzenlenen Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda mobilitenin geleceğine yön veren çözümler sunan konsept otomobillerle katılıyor.

Formula 1 hibrit teknolojisi yollara çıkmaya hazırlanıyor

Mercedes-AMG, kuruluşunun 50. yılını fuarda sergilediği Project ONE konsepti ile kutluyor. Mercedes-AMG Project ONE hiper otomobil konsepti, seri üretimde kullanılacak teknolojinin müjdesini veriyor. Mercedes-AMG Project ONE konseptinde olduğu gibi seri üretim versiyonunda da ilk kez gerçek Formula 1 hibrit teknolojisi kullanılacak. Project ONE, AMG’nin “sürüş performansının geleceği” yaklaşımının canlı bir örneği olarak ifade ediliyor. 

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Mercedes-Benz standında tanıtılacak bir diğer yenilik ise teknolojik detayları ile Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet modeli oluyor. El yapımı olan iki kişilik lüks cabriolet, kişiye özel üretilen lüks otomobil dönemine gönderme yapıyor. 6 metre uzunluğundaki Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, Art deco tarzda siluetini modern ve yenilikçi çizgilerla tamamlıyor. Uzun motor kaputu ve yat kuyruğu formundaki arka tasarımı ile otomobil lüks bir yatı andırıyor.

Elektrikli otomobil olarak üretilen Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, ürettiği 750 beygir güç ile 0-100 km/sa hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlıyor. Sınırlandırılmış 250 km/sa maksimum hıza ulaşan lüks cabriolet, gövdenin altına yerleştirilen batarya kiti ile NEDC ölçümüne göre 500 km’yi aşan menzil sunuyor. Son teknoloji hızlı şarj teknolojisini destekleyenotomobil, yalnızca 5 dakikalık hızlı şarj ile 100 km menzil elde edebiliyor.

EQ konsept otomobiller Frankfurt’ta

Daha önce dünya lansmanı gerçekleştirilen 3. jenerasyon smart, Frankfurt’ta yeni e-mobilite markası EQ elektrikli konsepti ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Fuarda sergilenen bu konsept model, CASE’in bağlantılı (connected), otonom (autonomous), paylaşımlı (shared & services) ve elektrikli (Electric) özelliklerini barındıran ilk model olma özelliğini taşıyor.

Gelecekte “EQ” markasıyla önemli bir hedef kitleye hitap eden kompakt sınıfta elektrikli otomobilleri kullanıma sunmaya hazırlanan Mercedes-Benz, bu sınıftaki ilk tam elektrikli EQ konsept otomobilinin dünya prömiyerini de Frankfurt’ta gerçekleştiriyor. Ayrıca uzun menzil ve kısa hidrojen dolum sürelerinin avantajları ile emisyonsuz sürüşü birleştiren Mercedes-Benz’in ilk yakıt hücreli hibrit konsept otomobili GLC F-CELL EQ Power da fuarda yer alıyor.

Ziyaretçiler fuarda S-Serisi Coupé, Cabriolet ve X-Serisi ile buluşuyor

Mercedes-Benz, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kapsamlı bir şekilde yenilenen S-Serisi Coupé ve Cabriolet ile de otomobil severlerin karşısına standart ve AMG versiyonları ile çıkıyor. Yakın dönemde Mercedes-Benz S-Serisi Sedan modeli ile tanıtılan yenilikler aile üyeleri S-Serisi Coupé ve Cabriolet’de de devam ediyor.

Mercedes-AMG S-Serisi Coupé ve Cabriolet modellerini de bir dizi teknik ve görsel vurgulamalarla yeniliyor. Yeni tasarıma sahip ön kısımda iki kapılı lüks sınıf performans otomobillerine daha özgün bir görünüm kazandıran Panamericana radyatör ızgarası bulunuyor. Çift sarmallı turbo besleme ve silindir deaktivasyonu özelliğine sahip AMG 4,0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motoru önceki 5.5 litre V8 motorun yerini alıyor. Küçülen hacme rağmen, yeni motor 450 kW (612 BG) gücü ile önceki modelden tam 20 kW (27 BG) daha fazla güce sahip. Yenilenen S-Serisi Coupé ve Cabriolet modellerinde önceki versiyonlardan farklı olarak AMG SPEEDSHIFT MCT 9 ileri oranlı spor şanzıman ile tam değişken dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC+ yeni olarak sunuyor.

Daha önce basın lansmanı yapılan Mercedes-Benz markasının ilk pick-up modeli olma özelliğini taşıyan Mercedes-Benz X-Serisi, fuarda ilk kez son kullanıcıyla buluşuyor. X-Serisi sağlamlık, fonksiyonellik, yük taşımaya uygunluk ve arazi yetenekleri gibi kendi sınıfına has niteliklerini tasarım, konfor, sürüş dinamikleri ve güvenlik gibi gerçek Mercedes-Benz nitelikleriyle bir arada sunuyor. Pazardaki rakipleri gibi SUV tasarımıyla dikkat çeken X-Serisi, Mercedes-Benz ürün gamına dâhil oluyor.

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy9