Mersin

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 12:31

Mersin'de Hizmet İçi Eğitim Programları Tamamlandı

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi (MEÜ) işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Etik Kurallar Eğitimi’ ve Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen ‘2016 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programları’nın kapanış töreni gerçekleştirildi.
Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen kapanış törenine, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Devran Kutlugün, MEÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Havare, belediye personeli ve akademisyenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Genel Sekreter Devran Kutlugün, mahalli ve müşterek ihtiyaçların karşılanmasının daha iyi eğitimden, gelişmelere, yeniliklere ve mevzuata hakim olmaktan geçtiğini ifade etti. Kutlugün, "Eğitimin temelinde her şeyden önce insan faktörü yatar. Eğitim, öğretim ve gelişim bir ömür boyu devam eder. Eğitim ihtiyacının belirlenmesi topluma ve insanlara daha iyi eğitim verilmesi, bizim tabirimizle belediyeciliğin yasal alt yapısıyla mahalli ve müşterek ihtiyaçların karşılanması mutlak suretle daha iyi eğitimden, gelişmelere, yeniliklere ve mevzuata daha çok hâkim olmaktan geçer. Bu anlayış çerçevesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ihtiyacının gerek kişisel, gerek mesleki hayatımızda gerekse de sosyal hayatımızda bitmeyeceğini ve sürekli tekrarlanması gerektiğini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 2017 yılında verilecek olan hizmet içi eğitimleri daha da artırmayı ve geliştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Kutlugün, “Eğitim hedeflerimizi Mersin Büyükşehir Belediyemizin vizyonu, misyonu ve stratejik hedefleri doğrultusunda belirlemiştik. Sizden bundan sonraki istirhamımız öğrendiklerinizi hayata geçirmeniz. Bu çerçevede MEÜ ile gerçekleştirilen bu eğitim programının hepinize hayırlı olmasını, bundan sonraki meslek hayatınızda da başarılara vesile olmasını temenni ediyoruz. Hedefimiz 2017 yılında bu eğitimleri daha da artırmak ve geliştirmek, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da mükemmel hizmeti verebilmektir. Mersin Üniversitesi’ne teşekkür ediyor, bu işbirliğinin devam etmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Kutlugün, MEÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Havare’ye plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Havare tarafından ‘Etik Kuralları Eğitimi’ sunumu yapıldı. Eğitime, Mersin Büyükşehir Belediyesi tiyatro topluluğunun ’etik tiyatro skeçleri’ de eşlik etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.