Merve Özbey'in 'Devran' albümü beklentileri karşıladı mı?

Erdem Kınay ile yaptığı 'Duman' ve 'Helal Ettim' şarkılarıyla sesini geniş kitlelere duyuran Merve Özbey, fenomen haline gelen “Vurur yüze ifadesi, bulur seni bi’ tanesi” sözleriyle iyice popüler olmuştu. Şimdi müzik kariyerine ikinci stüdyo albümü 'Devran' ile devam ediyor.

 

Merve Özbey'in 'Devran' albümü beklentileri karşıladı mı?

Merve Özbey’in ikinci stüdyo albümü 'Devran', 4 yıl aradan sonra yayınlandı. 8 şarkıdan oluşan bu albümde ağırlıklı olarak slow şarkılara rastlıyoruz. 

Fikri Karayel imzalı A1 şarkısı 'Konumuz Var', Merve Özbey’den uzak soundu ve melodisiyle kafalarda soru işareti oluşturuyor. Farklı denemeler yapması güzel ama emin olamadım...

 

Merve Özbey’den hiç beklenmeyecek bir hamle...

 

 

Albümün çıkış teklisi olan Can Tosun imzalı 'Tebrikler'. tipik bir Merve Özbey şarkısı. Alıcısı ve dinleyicisi belli. Zaten kısa sürede beklediği başarıyı da yakaladı. Merve’nin ara ara dansçılara eşlik ettiği video klip de beğenildi. 

Bir Gülhan şarkısı olan 'Devran', kulağa hiç de yabancı gelmiyor. 2017 yılında Ayşe Hatun Önal’ın 'Selam Dengesiz' albümünde yer verdiği bir şarkı bu. Merve Özbey’den hiç beklenmeyecek bir hamle... Şaşırtıcı. İlk teaser videosunu dinlediğim zaman “Yok artık” dedim. Ama sonra yeni düzenlemesine aşık oldum. Celil Yavuz günümüz soundu ile bir nakış gibi işlenmiş, mis gibi olmuş.

 

'Yaramızda Kalsın' şimdiden kült oldu

 

 

Dikkat çeken bir şarkı var ki, çıktığı günden bu yana sosyal medyada çok konuşuluyor. Haliyle listelerin de ilk sırasında yer alıyor: 'Yaramızda Kalsın', bir Onur Can Özcan şarkısı. 32 yaşındaki Onur Can Özcan, geçtiğimiz yıl talihsiz bir deniz kazasında hayatını kaybetmişti... 

Yaramızda Kalsın’dan sonra en güzel şarkı, 'Kül'. Ersay Üner imzalı 'Gücüm Yetmez' ise arabeski dibine kadar yaşayacağınızın garantisini veriyor. Bir de sahibinden dinleyin derim, eyvah ki ne eyvah!

'Kalır Mı Günah' şarkısını pek beğenmedim. Dinlerken yorulduğumu hissettim. Sözü ve müziğini bizzat Merve Özbey'in yaptığı 'Eyvallah' ise alaturka severleri  kalbinden vurabilir. 

Özbey, şahsına münhasır kişiliği ve şarkılarıyla konserlerinde kendi kitlesini yaratan bir isim oldu. Taze albümü 'Devran' ile taşları yerinden oynatmaya devam edecek mi; göreceğiz. 

furkancanhazar@gmail.com

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Merve Özbey 'Devran' albümüyle arabeskten soul yarattı
Merve Özbey robot dansçılarıyla Daft Punk'a meydan okuyor
Merve Özbey: Son zamanlarda müzik zevkim biraz değişti

 

Bu makaleye ifade bırak