Yazarlar
19.05.2017 - 02:30

MERYEM UZERLİ EŞKIYA’DAN AYRILDI MI?

Sitene Ekle

Her salı akşamı ATV’de yayınlanan ve reytinglere damgasını vuran “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” (EDHO) bol sürprizli bir dizi... Diziye bu sezon ‘konuk oyuncu’ olarak katılan Meryem Uzerli, ‘EDHO’da CIA ajanı “Suzan” rolünde.

Dizinin senaristleri hayatta kalabilmesi için tek yönlü bilet kesip, Amerika’ya gönderdi “Suzi”yi. Hal böyle olunca Meryem Uzerli fanlarında bir merak, bir merak:

“Meryem Uzerli’nin ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’daki misafir oyunculuğu bitti mi?”

Soru bilmediğim yerden çıkınca, doğrusunu öğrenmek için bilginin kaynağına başvurdum. Aldığım son bilgi şudur:

“Suzi” Amerika’dan gelecek ve “İlyas” (Ozan Akbaba) aşkı tam gaz sürecek!

ANADOLU’NUN CAZİBE MERKEZLERİNDEN IĞDIR

Bir şehre gittiğimde orayı tanımak için yaptığım ilk şeylerden biri şudur:
O şehrin kimleri misafir ettiğini öğrenmek için tabelalara ve vitrinlerin diline bakarım.
O şehirde insanlara etkinlik adına neler sunulduğunu anlamak için afişlere göz gezdiririm.

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun (MHGF) şehirdeki etkinliklerini takip amacıyla dün geldiğim Iğdır’da İngilizcenin yanı sıra Arapça ve Rusça yazılar dikkatimi çekti. Iğdır küçük ama lojistik açıdan önemli bir yerde. Üç ülkeyle (Ermenistan, Azerbaycan-Nahçıvan ve İran) sınırı ve kapısı olan bir il.
Şehrin demografik çeşitliliği eğlence kültürüne de yansıyor. 
“Dört dilde şarkı söyleyen prens” Tebrizli Yunus Brumend’in konseri, kent meydanında Cevdet Bağca, Tuna Bozyiğit ile Sebahattin Atik’in türkü ve şiir dinletisi Iğdır’a özgü etkinliklerden ikisi. Biletleri 10 liradan satılan Iğdır Polis Gücü ile Almanya’dan Hertha BSC Berlin sporcularının karşılaşacağı 20 Mayıs’taki “Boks Gecesi” de şu günlerde Iğdır’ı renklendiren etkinlikler.

TRT HABER VE “BONUS HOCA”YA TEŞEKKÜRLER

Yıllar önce Yugoslavya’dan göçüp Bursa’ya yerleşen Nesrin Tütüncü adlı okurumuzdan ilginç bir mail aldım. İki çocuk annesi olduğunu, birinin lisede, diğerinin ortaokulda okuduğunu yazan Tütüncü’nün bir isteği var.

Eğitimi öğrenciler ve velileri için eğlenceli bir hale getiren Süleyman Beledioğlu’na ekranlarda daha çok program yaptırılması. İşte Tütüncü’nün “Sesimiz olun” diyerek yazdıkları:

“Süleyman Beledioğlu’nu (çocuğumun Bonus Hoca’sı) Erkan Tan’la yaptığı programlardan beri ilgiyle takip ediyorum.

Beledioğlu’nun TRT Haber’de ‘Bunu Biliyor musunuz?’ adlı programı var. Aracılığınızla ‘Bonus Hoca’ya ve bizlere gerçek anlamda kamu hizmeti sunan TRT Haber’e teşekkürlerimi iletiyorum.

Böylesine kıymetli bir eğitimcinin ve TV programının diğer kanallara da örnek olmasını istiyorum.

Ayrıca dershanelere, özel okullara çocuklarını gönderemeyen biz ortadirek ailelere böylesine bir eğitim hizmetini hem de bizim anlayacağımız sade bir dille bizimle paylaşan Bonus Hoca’yı akşam saatlerinde çocuklarımız okuldan gelince de daha uzun soluklu bir programda görmeyi çok istiyoruz.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Bir erkek sevdiğine ‘Prenses’ gibi davranıyorsa, bir ‘Kraliçe’nin elinde büyüdüğünün ispatıdır.”


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.