Amasya

Yerel Haber
11 Ekim 2018 - 21:02

Merzifon'da Hastanede Yangın Tatbikatı Yapıldı

AMASYA (AA) - Amasya'nın Menzifon ilçesinde Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, senaryo gereği bir hastanede çıkan yangında mahsur kalan hasta ve personeli kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesinde yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Senaryo gereği hastanede çıkan yangında içeride mahsur kalan hasta ve personel olduğu bilgisini alan AFAD ekipleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nin (UMKE) de desteğiyle hastane içinde mahsur kalanların yerini tespit etti.

Ekipler, hastaları ip ve sedye yardımı ile güvenli bölgeye taşıdı. Bu arada binadaki bazı personel, kurtarma çadırlarına atladı.

- Bebek kaçırma tatbikatı da yapıldı

"Pembe" kod olarak tanımlanan tatbikat kapsamında ayrıca, senaryo gereği yeni doğum yapmış annenin bebeğinin hastaneden kaçırılması olayı karşısında yapılacaklar da test edildi.

 

Tatbikatta kimliği belirsiz kişi tarafından kaçırılan bebek, hastane personeli ve ekiplerinin kısa süre içinde olaya müdahale etmesi sonucunda bulunarak anneyle buluşturuldu. Yakalanan zanlı da güvenlik güçlerine teslim edildi.

Hastanedeki tatbikatları halk da ilgiyle takip etti.

AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

2°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.