Mesajlaşma uygulaması Skype yenilendi

02.06.2017'de eklendi02.06.2017-9:51 'de güncellendi
İnternet üzerinden sesli ve görüntülü konuşma ile mesajlaşma hizmeti veren Skype adlı uygulamanın yenilendiği bildirildi.

Skype'ın sahibi Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar seçtikleri renklerle veya süslemeli yazılarla attıkları mesajları ve görüntülü  aramaları kişiselleştirebiliyor. Kullanıcılar ayrıca, fotoğraf ve görüntü kullanarak önemli anlarını  oluşturabiliyor, bunları arkadaşları ve aile bireyleriyle paylaşabiliyor. Uygulamadaki yenilikler kullanıcıların grup sohbeti yapabilmesine,  bulundukları konumu veya Youtube videolarını birbirlerine gönderebilmesine de imkan sağlıyor.

Skype'ın yenilenen tasarımı ile mobil uygulamasına "öne çıkanlar" (highlights) bölümü ekledi. Kullanıcılar bu sayede listelerindeki kişilerle anlık olarak fotoğraf ve videolar paylaşabiliyor.

Skype'taki yeniliklerden biri de kullanıcıların internette belirli bir  alanda arama yapabilme özelliği olarak öne çıkıyor. Arama özelliği sayesinde  gitmek istedikleri maç için bilet, hazırlamak istedikleri yemek için tarif veya  çıkmak istedikleri tatil için uçak bileti veya otel arayabiliyorlar.

Ayrıca, eskiden olduğu gibi Skype'ın dünya genelindeki kullanıcılar  arasında ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapabilme özellikleri devam edecek.

Android'lerde hemen, iOS'larda birkaç hafta içinde

 Skype'ın yenilenmiş versiyonu Android kullanıcıları için hazırlandı.  iOS kullanıcıları birkaç hafta içinde yeni sürümü indirebilecek. Mac ve Windows  kullanıcıları ise Skype'ın sağladığı yenilikler için birkaç ay daha bekleyecek.

WhatsApp, Snapchat ve Facebook Messenger'ın yıllar içinde ilerleyen  niteliklerine işaret eden uzmanlar, Microsoft'un gelişmiş özellikler katarak  Skype'ı yenilediğini belirtiyor.

Microsoft, Skype'ı 2011 yılında 8,5 milyar dolara satın almıştı.