Aydın

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 19:59

Meslek Liseliler Ata'larını Andı

IHA

Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıldönümünü nedeniyle Nazilli’de düzenlenen anma törenlerini bu yıl üstlenen Nazilli Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerinin programı duygu seline neden oldu. Gösterdikleri performansla izleyicileri kurtuluş mücadelesi yıllarına götüren öğrenciler program sonunda ayakta alkışlandı.
Bu yıl Nazilli Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından yapılan etkinliklerde ilk olarak Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtına kondu. Ardından Ata’nın ebediyete intikal ettiği 09.05’te sirenler çaldı. 2 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde söylenen İstiklal Marşının ardından törenler Nazilli belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezinde devam etti. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Garnizon Komutanı Per. Üsteğmen Samed Demet, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, şube müdürleri, daire müdürleri, okul müdürleri, Gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinden ölüm gününe kadar geçen süre oratoryo şeklinde anlatıldı. Anma etkinliğinde günün anlam ve öneminin dile getirildiği konuşmayı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit yaptı.
“Ulu önder Atatürk, İnsanlığa büyük hizmet yapmıştır”
Doğadaki tüm canlılar gibi insanoğlunun da yaşamının bir sınırı olduğunu belirten Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, "Ancak bazı insanlar vardır ki yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle, insanlığa yapmış oldukları hizmetlerle yaşamlarından sonra da varlıklarını sürdürebilirler. Yaşamını millete adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi Atatürk bu ender insanlardan biri belki de en büyüğündür Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Bunun için, 10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz. Atatürk’e saygının gereğinin bu olduğuna, O’nun manevi huzuruna ancak bu şekilde başımız dik alnımız açık olarak çıkabileceğimiz inancında olmalıyız. Sadece 10 Kasım’larda değil, düşünce ufkumuzda Atatürk2ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır" şeklinde konuştu.
Koçyiğit’in konuşmasın ardından öğrencilerin hazırladığı oratoryo büyük beğeni ile izlendi. Zaman zaman duyguların yoğunlaştığı etkinlik sonunda görev alan öğretmen ve öğrenciler ayakta alkışlandı.

AydınYerel Seçim Sonuçları

Aydın Hava Durumu

8°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.