Messi ve Ronaldo kavgası yüzünden boşanacaklar

2018 Dünya Kupası kimilerine göre fena halde sıkıcı geçti. Ev sahibi Rusya'nın şaka maka neredeyse yarı finale çıkacağı, ancak son anda çeyrek finalde elendiği turnuvada Almanya, Arjantin, Brezilya, İspanya ve Portekiz kendilerinden beklenilmeyecek performanslar gösterdiler. Turnuvaya dair ilginç bir haber ise ev sahibi Rusya'dan geldi...

Messi ve Ronaldo kavgası yüzünden boşanacaklar

"Göz kırptın" kavgası değil

Rusya'da yaşayan 40 yaşındaki Arsen ve 37 yaşındaki Ludmila'nın geçtiğimiz günlerde ülke basınına yansıyan boşanma hikâyeleri "Vaaay" dedirtecek cinsten. 14 yıldır evli olan çiftimizin boşanma kararı almalarındaki sebep ise 2018 Dünya Kupası! Hani öyle "Bensiz stada gittin, Kolombiyalı kıza baktın, Alman adama göz kırptın" kavgası da değil üstelik.

 

 

Hiçbir derbi onları ayıramıyor

14 yıllık evlilikleri boyunca birlikte futbol maçı izleyen çift Moskova'da yaşıyor. Biri koyu Spartak Moskovalı, diğeri ise koyu bir CSKA Moskova hayranı. Buna rağmen yıllardır birlikte yaşıyorlar ve hiçbir derbi onları ayıramıyor. Ancak bu mükemmel uyum ve tılsım 2018 Dünya Kupası'nda bozulmuş.

Messi'yle dalga geçince...

Arjantin'in Nijerya'yla oynadığı maçta Messi'yi eleştiren, hatta Messi'yle dalga geçen Ludmila, Ronaldo hayranı eşi Arsen'in tepkisini çekmiş. Kavga öyle gereksiz büyümüş ki Arsen bir sonraki gün boşanmak için ilk adımı atmış. Konu da haliyle Rus basınına yansımış, aralarında Argumenti i Fakty gibi internet sitelerine düşmüş.

 

 

Hobi olarak yine sevelim

Çiftin boşanmak için yeterli sebebi var mı yok mu bilemiyoruz. Belki de yılların birikimiydi, belki de bardağı taşıran son damlaydı. Ama kesin olan şey şu ki, Messi'yi ya da Ronaldo'yu sevelim, hayran olalım. Ama hobi olarak yapalım bunları. Yahu eşimizden daha mı kıymetli Messi ya da Ronaldo? 

Tıpkı aşk gibi...

Düşünsenize boşanma gerekçenizin bu olduğunu. Yahu gülerler resmen. Arsen ve Ludmila çiftine gülüyoruz, hem de katılarak. Ama çok da şey yapmamak lazım. Futbol sevgisi işte tıpkı aşk gibi tutkulu bir hastalık sonuçta...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

 

Bu makaleye ifade bırak