Mesut Özil sarıyla cezalandırıldı: Futbolcuların saçları asla yadırganmıyor

Mesut Özil takım arkadaşlarıyla girdiği iddia sonucu saçını sarıya boyattı. Kaybetme cezası olarak saç boyatma maddesi koyulan iddiada tek kurban Mesut oldu. Neyse ki futbolcuların imaj ve giyim-saç gibi konularda yadırganmama gibi bir avantajları var. Ya Mesut bir memur olsaydı?

Mesut Özil sarıyla cezalandırıldı: Futbolcuların saçları asla yadırganmıyor

Her şey serbest

Her şey serbest

Bazı futbolcuların çok ilginç tarzları olduğunu görüyoruz. Son dönemde ülkemizde en çok ses getiren tarza sahip oyunculardan biri Ryan Babel. Gökkuşağı gibi bir adam. Hem renkli hem fuleli. Beşiktaş'ta oynadığı dönemde birçok renk deneyen Babel, şimdilerde Galatasaray'da oynuyor ve saçları pembe. Ama hepimiz alıştık!

Futbolcular bu konularda fazlasıyla özgürlüğe sahip. Dalga konusu olma eşikleri oldukça yüksek. Yaptıkları iş dolayısıyla hepsi 'şov dünyası'nın bir parçası çünkü.

Profesyonel yaşama zorunluluğu, fiziksel efor gibi dezavantajların yanında bu tip özgürlükler ve yüksek maddi imkanlar, birçok çocuğun futbolcu olma hayalinin altında yatan sebeptir belki de.

Normal bir çalışan için mümkün değil

Normal bir çalışan için mümkün değil

Örneğin arkadaşları girdiği iddia sonucu saçını mora boyatan bir öğretmen göremezsiniz. Ya da yeni işini kutlamak için saçlarını mohikan gibi kestirp uçlarına gri renk attıran bir doktor da yoktur.

Aslında belirli ölçülerde hiçbiri yasak değil. Fakat yapılan işin ciddiyeti, bulunulan ortamın dinamikleri gibi etkenler buna engel oluyor. Çünkü çok pis dalga konusu olunur, biliyoruz...
 

İyi ki düğüne denk gelmedi

İyi ki düğüne denk gelmedi

Bilindiği üzere Mesut Özil henüz evlendi. Eğer bu iddia birkaç hafta önce olmuş olsaydı belki de düğününe sarı saçlarla katılacaktı. İşte o zaman futbolcu olmanın avantajları işe yaramazdı.

Gerek kız tarafı, gerek düğüne gelen akraba, konu-komşu, eş-dost, Mesut Özil bile olsa saçını sarıya boyatmış damadı yadırgayabilirdi.

Bu makaleye ifade bırak