11.02.2019 10:24 | Son Güncelleme:

Meteoroloji'den son dakika yağış uyarısı! İstanbul hava durumu

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında bu gece yarısından itibaren yağışlı havanın etkisini göstermesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının hafta ortasında iyice düşmesi beklenirken iç kesimlerde kar yağışı etkili olacak. Peki İstanbul'da bu hafta nasıl olacak?

Hava durumuna ilişikin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son raporda Güney Doğu Anadolu'da yağmurlu havanın hakim olması beklenirken Doğu Anadolu'da birçok ilde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Marmara Bölgesi genelinde parçalı bulutlu bir hava beklenirken Kıyı Ege ve Akdeniz'de gece yarısında itibaren sağanak yağışın etkili olamsı bekleniyor. Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara Bölgesini de etkisi altına alması beklenen sağanak yağışın hafta ortasında iç kesimlere doğru etkisini arttırması bekleniyor.Perşembe günü yurdu tamamen etkisi altına alacak olan soğuk ve yağışlı hava kıyı şeridinde yağmur iç kesimlerde kar şeklinde kendini gösterecek. İşte il il hava durumu raporu....

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu sabah saatlerinde Ş. Urfa, Mardin ve Artvin çevrelerinin yağmurlu, Erzurum, Ağrı ve Muş çevrelerinin kar yağışlı, öğle saatlerinden sonra Ağrı ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Iğdır çevreleri ile akşam saatlerinde sonra Kıyı Ege, gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ile Edirne çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Anadolu'da önemli bir değişiklik olmayacağı, diğer yerlerde 3 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli(40-60 km/ saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BURSA °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

ÇANAKKALE °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

EDİRNE °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

İSTANBUL °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Aydın ve Muğla çevreleri ile İzmir'in güney çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege'nin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın zamanla Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

IZMIR °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu , zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölgenin batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinin yerel olarak sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde doğu ilçeleri yerel olarak sağanak yağışlı

BURDUR °C, 12°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

KIRIKKALE °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

SİNOP °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

ÇORUM °C, 10°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 14°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 11°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Erzurum, Ağrı ve Muş çevrelerinin kar yağışlı, öğle saatlerinden sonra Iğdır çevrelerinin hafif yağmurlu, Ağrı ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 0°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

HAKKARİ °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

MUŞ °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

VAN °C, 4°C
Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ş. Urfa ve Mardin çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

GAZIANTEP °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0