Metin Hara'nın, Adriana Lima'dan daha büyük dertleri olamaz mı?

Metin Hara'dan ayrılan Adriana Lima'nın yeni sevgilisinin de Türk olması birçoğumuzu şaşırttı. Lima'yı anlamaya çalıştık, "Neden?" dedik. Peki ya Metin Hara? Hara neler düşünüyor?

Metin Hara'nın, Adriana Lima'dan daha büyük dertleri olamaz mı?

Aylar sonra konuşmuş

Aylar sonra konuşmuş

Metin Hara, Adriana Lima'dan ayrıldıktan sonra ilk kez konuşmuş. Bir süredir mercek altındaydı Hara.

Ama Adriana Lima'nın, Türk sevgilisiyle Mikonos'ta görüntülenmesi üzerine kendisine gelen yorumlardan belli ki bunalmış.

Kendisine sürekli sorulan Lima ayrılığı hakkında suskunluğunu bozmuş ve hakkındaki bütün laflara yanıt vermiş.

"Hepimiz misafiriz"

"Hepimiz misafiriz"

Hara, özetle şunları söylemiş: "Biz, 5 ay önce yollarımızı ayırdık. Özel hayatla ilgili konuşmuyorum. Türkiye'ye gelmek zorundaydım, annemin tümörü vardı. Kişilerin yolları ayrılıyor. Bu yüzden şu anda Türkiye'deyim. Ne olursa olsun ilişkilerde kişiler birbirlerine misafir oluyorlar. İki hafta önce bir arkadaşımı kaybettim. İlişkilerin sürekli iyi bir sonla bitmesini beklemek de pek doğru değil..."

Hara ne kadar sakin ve başka bir kafada değil mi?

Kim olduğuyla pek ilgilenilmiyor

Kim olduğuyla pek ilgilenilmiyor

Metin Hara, birçokları için Adriana Lima'dan ibaret bir ünlü. Lima olmasaydı bu kadar büyük bir şöhret elde eder miydi, hiç emin değilim.

Kaldı ki ne kadar büyük ve kalıcı bir şöhret yakaladığı da meçhul. Birçok insan Metin Hara'yı 'Adriana Lima'nın eski sevgilisi', 'kızıl saçlı erkek' filan olarak görüyor. Tam olarak kimdir, cevap havada hep...

Onun yerinde kim olsa şöhret olur

Onun yerinde kim olsa şöhret olur

Konuya Molatik olma kısmım da burada başlıyor zaten... Türk bir erkek, Adriana Lima'yla sevgili olacak ve bu olay duyulmayacak... Olacak iş değil!

Metin Hara'nın yerinde kim olursa olsun kafadan popüler olurdu ilk saniye.

Bakın Lima'nın yeni sevgilisi olduğu konuşulan Emir Uyar'a? İş adamı olması ve bir Türk olması otomatik olarak duyuldu.

Tanışma faslını geçtik

Tanışma faslını geçtik

Emir Uyar hakkında -en azından şimdilik- pek fazla bir şey bilmiyoruz. Belki de hiçbir zaman öğrenmeyeceğiz. Ama en azından tanışma faslını geçmiş vaziyetteyiz...

Peki ya Metin Hara? Kitap yayınladı ama kaçımız okuduk? Röportaj verdi ama Adriana Lima dışında hangi cevabıyla ilgilendik?

Eğri oturalım doğru konuşalım, Metin Hara'yı yalnızca Adriana Lima ile bağdaştırmak istiyoruz.

Belki de "Reklam yapıyor"lara cevabı var

Belki de "Reklam yapıyor"lara cevabı var

Metin Hara'nın 'Adriana Lima' etiketinden kurtulması oldukça zor ve meşakkatli bir süreç. Belki de daha fazla göz önünde olmak bile istemiyor olabilir.

Hakkında çıkan "Reklam yapıyor" söylentilerine tokat gibi bir "Kaybolacağım ortalıktan" planı var belki de.

Ortadan kaybolmak, kameraların ilgisini çekmeyecek bir işle meşgul olmaya karar vermiş bile olabilir ya da. Olabilir bu ihtimallerin hepsi. 

"Bana 'Adriana?' diyorsunuz ya, boş geliyor"

"Bana 'Adriana?' diyorsunuz ya, boş geliyor"

Hara'nın aylar sonra suskunluğunu bozması ve kurduğu cümleler, ona bakış açımızı da ortaya koyuyor, bilmem farkında mıyız?

Adam aslında şunu demek istiyor: "Geçiniz bunları, yolları ayırdık, hayatta zaten hepimiz misafiriz. Annem hastanedeydi, çok sevdiğim bir arkadaşımı kaybettim, içim acıdı ve acıyor. Bana "Adriana?" diyorsunuz ya, boş geliyor..."

Kusura bakmayın ama onu gayet kıskanıyoruz

Kusura bakmayın ama onu gayet kıskanıyoruz

Halbuki kafamızdaki Metin Hara imajına hiç mi hiç uymuyor bu laflar. "Metin Hara koskoca Adriana Lima'yla sevgili olmuş. Hangi acı yıkar ki onu?" diye düşünüyoruz.

Empati kurmak istesek bile Hara'nın yerinde olamayacağımızı bilmenin aşağılık kompleksiyle kıskançlık krizlerine giriyoruz. Halbuki o Lima'yı çoktan unutmuş bile.

Bakış açımızı değiştirmemiz lazım

Bakış açımızı değiştirmemiz lazım

"Yaşandı ve bitti" kafasında. Ya da değilse bile en azından daha büyük dertleri kafasına taktığını söylüyor. Metin Hara aylar sonra suskunluğunu bozacak ve içinde Lima'yı hedef almayan laflar etmeyecek... Şaşırtıcı, değil mi?

Gerçekten reklam yapsa, Adriana Lima'ya minik bile olsa can acıtıcıymış gibi bir gönderme yapmaz mıydı? Bence Metin Hara'ya bakış açımız bir tık daha farklılaşmalı...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak