03.03.2010 - 16:43 | Son Güncelleme: 03.03.2010-16:44 A-A+

Metin Şentürk başkanlığında 'Dünya Engelliler Vakfı' kurulduŞarkıcı Metin Şentürk’ün de aralarında bulunduğu bir grup tarafından "Dünya Engelliler Vakfı" (DEV) kuruldu.

Yapılan açıklamada, şarkıcı Metin Şentürk, Necdet Öztürk, Fulya Şentürk ve Mustafa İlrak tarafından kurulan DEV’de Şentürk’ün başkan ve Öztürk’ün de başkan yardımcısı olduğu belirtildi.

Vakfın yönetim kurulunda Şentürk ve Öztürk’ün yanı sıra Fikret İnan, Bilgin Özkaynak, Ercan Saatçi, Mustafa İlbak ve Birol Güven’in de yer aldığı ifade edilen açıklamada, bir düşünce ve proje kuruluşu olan DEV’in, din, dil, ırk, cinsiyet ve engel grubu farkı gözetmeksizin "haklar temelinde" insana hizmeti ilke edindiği kaydedildi.

Açıklamada, DEV’in hazırladığı projelerle dünya engellileri adına "kabul ve ilan edilmiş standartlarda", "dünya hareket özgürlüğü" sloganıyla, dünya engellileri adına ve yararına hizmeti gaye edindiği vurgulandı.

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Kadın haklarını savunan ve bunlara öncelik vererek yaşayan kimseye ne denir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.