İstanbul

Yerel Haber
11 Aralık 2014 - 16:03

METROLARA ENGELLİLER İÇİN AKÜ ŞARJ ÜNİTELERİ YERLEŞTİRİLDİ

IHA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için bir hizmeti daha hayata geçirdi. Engellilerin kesintisiz ulaşımının sağlanması amacıyla metro istasyonlarına ‘akü şarj üniteleri’ yerleştirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların gündelik hayata entegre olabilmeleri için yeni bir uygulamaya daha imza attı. İstanbul Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan yeni çalışma ile engelli erişiminde kolaylık sağlaması için metro istasyonlarına ‘akü şarj üniteleri’ yerleştirildi. Hayata geçirilen bu uygulama ile metro araçlarına binmek için akülü araçlarıyla istasyona gelen engelli yolcular, şarj cihazı bulunan alana giderek akülerini şarj edip yolculuğa devam edebilecek. Engelli vatandaşların ücretsiz olarak kullanabilecekleri akü şarj üniteleri M1 hattında Aksaray, Yenibosna, Kocatepe, M2 hattında Yenikapı, Gayrettepe, Levent, Şişli, M3 hattında Kirazlı, M4 hattında Kadıköy, Ayrılıkçeşmesi, Bostancı olmak üzere toplam 11 istasyonda hizmet veriyor. 26-33 amper kapasiteye sahip araçlar 1 saat, 40-50 amper kapasiteye sahip araçlar 1 saat 20 dakika, 50 amper üzeri kapasiteye sahip araçlar 1 saat 30 dakika sürede veya kullanıcının istediği kadar şarj edilebiliyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.