Kayseri

Yerel Haber
08 Haziran 2015 - 16:12

MEVLANA CADDESİ’NE İNCELEME

IHA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Bahçelievler Mahallesi’nin ana caddesi Mevlana’da altyapının tamamlanmasının ardından başlatılan yol genişletme ve asfalt yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.
Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Palancıoğlu, yaklaşık 1 km’lik Mevlana Caddesi’nin 10 metre genişliğini 15’e çıkartıp, asfaltı da kaliteli ve modern yaparak trafiği rahatlatmayı amaçladıklarını belirtti. Başkan Palancıoğlu, "Bütün mahallelerimizde asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde KASKİ Mevlana Caddesi’nin altyapısını değiştirdi ve yağmur suyu hattı döşedi. Dolayısıyla biz yama yapacağımıza trafiğin daha akıcı ve yolun daha konforlu olması için asfaltı komple yeniliyoruz. Çünkü bu yol en çok kullanılan bir güzergah. Hem araç trafiği hem yürüyüş için kaliteli bir yol ortaya çıkacak. Caddenin başladığı kavşağı da yeniden düzenliyoruz" dedi.
Asfalt çalışmalarının Bahçelievler’le beraber Mevlana Mahallesi’nde de devam ettiğine dikkat çeken Başkan Palancıoğlu, "Anayurt olarak ta bilinen Mevlana Mahallesi 60 bine yaklaşan nüfusuyla birçok şehirden büyük. Dolayısıyla oldukça yoğun asfalt ihtiyacı var. Ama asfalt çalışması altyapının tamamlanmasıyla alakalı. Bu nedenle doğalgaz, yağmur suyu, kanalizasyon, telefon, internet ve diğer hatların da tamamlanması gerekiyor ki asfaltı serelim. Birçok yerde devam eden altyapı çalışmaları tamamlandığında asfalt yapılacak. Bahçelievler ve Yenidoğan mahallelerimizle beraber yeni bağlanan mahallelerimizin giriş çıkış yollarının asfaltlanması ve ihtiyaç duyulan yerlere kilitli parke yapımı hızla sürüyor" şeklinde konuştu.

KayseriYerel Seçim Sonuçları

Kayseri Hava Durumu

1°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.