Kars

Yerel Haber
21 Kasım 2016 - 13:42

Mezra Yolu Hizmete Girdi

IHA

Kars’ta uzun süre tartışılan ve birçok kazanın meydanı geldiği Mezra yolu köy içinden çıkarıldı.
Bakan farkı Kars’ta kendini göstermeye başladı. Yapımına 3 yıl önce başlanan ve yarım bırakılan Mezra Yolu, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmasıyla birlikte hızlandırılarak bitirildi.
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarla sıcak asfalt yapılan yolun güzergahı da değiştirilerek köy dışına çıkarıldı. Yol işaretlemeleri ve gerekli düzenlemeleri yapıldıktan sonra faaliyete geçen yol ise sürücüleri memnun etti.
Sık sık ölümlü ve yaralamalı kazalara neden olan Mezra yolunun köy içerisinden geçen kısmı değiştirilerek köy dışına çıkarıldı. Kars-Ardahan-Çıldır karayolu olarak kullanılan güzergah modern görünüme kavuşurken, güzergahı kullanan sürücüler ise özlemini çektikleri yola kavuştuklarını söylediler.
Mezra Yolu’nun sıcak asfalt olduğunu ifade eden sürücüler, “Yıllarca çile çektik. Kışın ayrı bir dert, yazın ayrı bir dert olan Mezra yolu sonunda yapıldı. Yol çok güzel oldu. Hem genişledi, hem de büyük şehirlerde gördüğümüz ve özlemini çektiğimiz bir yol oldu. Biz burada emeği olanlara teşekkür ediyoruz” dediler.
“Sık sık kaza oluyordu”
Mezra Köyü içerisinden geçen eski yolun dar ve problemli olduğunu hatırlatan sürücüler. “Köy içerisinden geçen yol kötüydü. Burada çok sayıda arkadaşımız kaza yaptı. Bu yolu kullanırken korkuyorduk. Çünkü önümüze ne çıkacağı belli olmuyordu. Dar olan yoldan kaçamıyor ve kaza yapıyorduk. Uzun yıllar bu çileyi çektik. Sonunda çilemiz bitti. Kars daha güzel şeylere layık. Biz yolun yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştular.
Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce yapılan ve trafiğe açılan Mezra Yolu, güzergahı da değişti. Çamçavuş Köprüsü trafiğe kapatılırken, araç trafiği yeni yoldan ve yeni köprüden veriliyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.