14.04.2016 16:14 | Son Güncelleme:

MHP'de ikinci fotoğraf krizi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sosyal medyada MHP'ye yönelik sert eleştiriler getiren HUDER Başkanı Hüseyin Kaya ile görüşme fotoğrafının sosyal medyada yayınlanması tartışma yarattı. Daha önce de Ümit Özdağ'ın fotoğrafı krize neden olmuştu.

Genel Başkan adayı Ümit Özdağ ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun parti yönetiminden izinsiz Diyarbakır'a gitmesi ve burada çekilen fotoğrafın sosyal medyada yayınlanması  MHP'de krize neden olmuştu. Şimdi de partide ikinci bir fotoğraf tartışması yaşanıyor. Daha önce ülkücüleri ve MHP'yi çok sert eleştiren HUDER Başkanı Hüseyin Kaya ile çekilen fotoğrafı sosyal medyada tartışmaya yol açtı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Ankara milletvekili adayı olan ve sosyal medyada özellikle kendisine ve MHP'ye yönelik sert eleştiriler getiren Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Başkanı Hüseyin Kaya ile görüşmesi tartışma yarattı.Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Bahçeli’nin bu görüşmesi, Hüseyin Kaya’nın ziyarette çekilen fotoğrafı Facebook sayfasına koyması ile ortaya çıktı.

Kaya, Cuma günü MHP Genel Merkezi’nde HUDER Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Gül’ün de katıldığı görüşme için Facebook’ta, “Sayın Bahçeli ile hayırlı bir görüşme yaptık. Cuma namazından hemen sonra sayın Bahçeli ile randevumuz vardı. Bir saate yakın görüştük. Düşündüğümüzden de hayırlı sonuçlarını gördük. Sayın Bahçeli’ye anayasadan, başkanlık sisteminden bahsettik. Sayın Bahçeli görüşme saatinden sonra kamuoyuyla ne paylaştıysa bizimle de aynı şeyleri paylaştı. Hatta bir kısmı bizim kendisine ifade ettiklerimizin tıpatıp aynısı” diye yazdı.

SERT ELEŞTİRİLER YAPMIŞTI

Sosyal medyada Bahçeli’nin görüştüğü Kaya’nın MHP’yi ve ülkücüleri hedef alan eski tweetleri dolaşmaya başladı. “Milliyetçiler düzenin tosuncuklarıdır” diyen Kaya’nın tepki çeken bazı tweetleri şöyle:-“Bu oy oranı MHP için değişimin başlangıcı olan bir milat olmuştur. Devlet Bahçeli 56.7 oy oranı ile Genel Başkanlığa seçildi. 40.3 oranındaki delege kendisini tasvip etmeyerek oy vermediler. Devlet Bahçeli çark etti."

-"Bahçeli bu tabloda lider, karizmatik lider niteliğini yitirmiştir. Hele yanında yer alan T.Türkeş ve ekibinin kendisine sadık olmamaları. Yani kendisine güvenmediler. Bu oy oranı MHP için değişimin başlangıcı olan bir milat olmuştur.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0