19.05.2017 14:58 | Son Güncelleme:
ANKARA (AA)

MHP'li Yalçın: Kongrelerimiz bir temizleme ve  ayıklama hamlesidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kongrelerimiz, teşkilatlarımızın yeniden vücut bulup güç kazanması yanında,  FETÖ'nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma, partimizin dokusunu temizleme ve  ayıklama hamlesi niteliğinde gerçekleşmektedir." ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP camiasına yönelik  operasyonlardan birinin, 2011'in mart ayında MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli'nin, "FETÖ'nün faaliyetlerinin durdurulması"na dair açıklamasından sonra  başlatıldığını hatırlattı.
 "Bu bölücü fitne ve fücur güruhu"nun, o tarihten itibaren medyadaki  imkanlarını kullanarak, MHP aleyhinde algı oluşturma çabasına girdiğini ifade  eden Yalçın, yargı, siyaset kurumu ve askeriye dahil, devlet kurumlarına  yerleştirdiği elemanları vasıtasıyla da MHP'ye yönelik yıkım süreci ve  gayrinizami savaş başlattığını belirtti.

FETÖ'nün, bir yandan da siyasetin çeşitli kesimlerine ve MHP'ye sızan  unsurlarıyla MHP'yi içeriden çökertme ve ele geçirme operasyonlarına giriştiğine  dikkati çeken Yalçın, ancak MHP camiası ve partinin, bu karanlık ve kahpe  teşebbüsleri, büyük bir tesanüt ve uyanıklıkla savuşturduğunu, hainlerle kendini  onların yarattığı seraba kaptıran ayrık otlarını temizlemek üzere harekete  geçtiğini aktardı.
Yalçın, Bahçeli'nin, MHP'nin 2016'nın ocak ayında olağan kongre  takvimini kamuoyuna deklare etmesinin aynı arınma sürecinin devamı olduğunun  altını çizerek, şöyle devam etti: "O sıralar geç de olsa kirli tezgahlarını fark eden iktidar partisinin  kapısından dönen FETÖ, MHP'de de olağanüstü kongre operasyonunu başaramayıp  yargıdan hukuk tokadı yeyince 15 Temmuz’da sözde Yurtta Sulh Konseyini devreye sokmuştur. Ama bölücü terör örgütünün kalkışması karşısında hem milliyetçi-ülkücü  hareketi hem de topyekun milletimizi bulmuştur. 16 Temmuz'dan sonra FETÖ'nün  gölgesinde MHP'yi ele geçirmeye, başbakan veya bakan olmaya heveslenenlerin  hevesleri kursaklarında kalmıştır."

"İl kongreleri safhasına geçildi"
MHP'nin, bir müddetten beri kongre sürecinde olduğunu anımsatan  Yalçın,  "Kongrelerimiz, teşkilatlarımızın yeniden vücut bulup güç kazanması  yanında, FETÖ'nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma, partimizin dokusunu  temizleme ve ayıklama hamlesi niteliğinde gerçekleşmektedir." değerlendirmesinde  bulundu. MHP teşkilatlarında kongre süreci dolayısıyla devam eden faaliyetlerde  önemli bir aşamaya gelindiğini belirten Yalçın, 700'e yakın ilçe kongresinin  tamamlandığını, il kongreleri safhasına geçildiğini aktardı.  21 Mayıs 2017 Pazar günü 41 ilde aynı anda il kongresi yapılacağını  bildiren Yalçın, bu tarihin, milliyetçi-ülkücü camia için önemli ve tarihi  günlerden biri olduğunu ifade etti.  MHP camiasının o gün daha çok kenetleneceğini, kucaklaşacağını ve  geleceğe dair ümitlerini  tazeleyeceğini vurgulayan Yalçın, şu görüşlere yer  verdi:

"21 Mayıs'ta 41 ilde '41 kere maşallah' dedirtecek disiplin ve vakar  atmosferinde gerçekleştireceğimiz kongreler, 2018'de yapılacak Büyük Kurultay'ın  provası mahiyetinde olacaktır. MHP'yi bölünebilir ham madde haline getirme  çabalarına en olgun cevap, 41 il kongremizde atılacak kaynaşma ve kucaklaşma  adımıyla verilecektir. Aynı zamanda, 41 il kongresinde vücut bulacak  teşkilatlarımızın 16 Nisan'dan sonra geçilen yeni politik safhaya hazır olduğu  mesajı verilecektir.

Anayasa değişikliğiyle girilen yeni dönemde, diri bir teşkilata ve  inanmış kadrolara sahip MHP'nin il kongrelerinden yayılacak sinerji, camiamıza  dağılacaktır. İl kongrelerimizde teşkilat ve mensuplarımızın ortaya koyduğu  dayanışma, MHP'nin emin adımlarla ilerleyişine katkıda bulunacaktır."  

"MHP bir dava partisidir"
Yalçın, bugün, aziz Atatürk'ün milletin kurtuluş meşalesini taşıyan  kervanı yola çıkardığı 19 Mayıs 1919 gününün 98. yıl dönümünün idrak edildiğini  hatırlatarak, "Samsun'dan yola çıkan kurtuluş meşalesi, Türk milletinin  bağımsızlık azminin sembolü ve göstergesi olan kongreler sürecinin yolunu  aydınlatmıştır. Erzurum ve Sivas kongrelerinde tecelli eden milli azim ve irade,  MHP kongrelerinde şevkle aşkla yaşatılmaktadır." ifadesini kullandı. MHP'nin, 2019 seçimlerine de aynı ruh ve heyecanla hazırlandığının  altını çizen Semih Yalçın, şunları kaydetti: "Bilinmelidir ki MHP'yi küçültmeye, parti tabanında hizip ve tefrika  çıkarmaya dönük gayretler başarısız olmaya mahkumdur. Geçmişte de MHP'ye yönelik  çeşitli kumpaslar denenmiş ama sonuç alınamamıştır. 'MHP eriyor' iddiaları da  aynı cümledendir. Oysa MHP, 48 yıllık siyasi geçmişe sahip köklü bir partidir.  MHP sıradan bir siyasi oluşum değil, bir dava partisidir. Yıllardır çeşitli  gerekçe ve bahanelerle MHP'nin bittiğini, biteceğini iddia edenler kendileri  gitmişler, MHP kalmıştır. MHP'nin siyasi varlığı, doğrudan Türk milletinin  mevcudiyeti ve bekasıyla alakalıdır. Camiamızda kafa karışıklığı yaratmaya,  negatif algı üretmeye çalışanlar yine hüsrana uğrayacaklardır. MHP muarız ve  aleyhtarlarının attıkları iftiralar, yazdıkları yalanlar ayaklarına dolanacaktır.  Partimiz kutlu iktidar yürüyüşünü, 19 Mayıs ruhuyla sürdürecek, siyasi  mücadelesine 21 Mayıs'tan sonra daha büyük bir ivmeyle devam edecektir."
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0