16.07.2009 20:30 | Son Güncelleme:
Teoman ERİŞ/ALANYA (Antalya), (DHA)

MHP'li Yıldız'dan, Başkan Sipahioğlu ve AKP'ye tepki

MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Anavatan Partisi’nden istifa edip AKP’ye geçen Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve AKP’nin, el birliği ile Alanya halkını kandırdığını öne sürdü.
Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, bugün düzenlediği basın toplantısında, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun AKP’ye geçişini değerlendirdi. Transferle ilgili kamuoyunun kafasında bazı soru işaretleri olduğunu, AKP ve Hasan Sipahioğlu tarafından Alanya halkına tatmin edici açıklamalar yapılmadığını belirten Yıldız, “Yerel yöneticileri belirleyen kişilerin ne konuşacaklarını, sözlerinin nereye varacağını bilmesi gerekiyor. ‘Sipahioğlu bizim partimizde çaycı bile olamaz’ diyen, Sipahioğlu'nu sert bir dille eleştiren, yerel seçim sürecinde Sipahioğlu'nu eleştirerek ‘Alanya'nın 10 yılını kaybettirdi’ diyen AKP'li adayların ne yapacaklarını çok merak ediyorum. Aynı şekilde Sipahioğlu da karşı taraf için aynı suçlamalarda bulunmuştu. Onun da nasıl hareket edeceğini merak ediyorum” diye konuştu.
Alanya'da yerel seçim sürecinde iki farklı nokta oluştuğunu vurgulayan Yıldız, “AKP ‘Yerel yönetimde hizmet bizden geçer, bizi seçin’ dedi. Diğer taraf ise ‘AKP kazanmasın’ diyerek Sipahioğlu'nu destekledi. Ancak gelinen son noktada yaşanan bu transferle hem AKP, hem de Sipahioğlu Alanya halkını kandırmış oldu” dedi.
MHP olarak bu transferin perde arkasındaki tüm gerçekleri araştırıp sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacaklarını anlatan Hüseyin Yıldız, “İnşallah bu transfer, Alanya'nın ciğerleri olan bölgelerin peşkeş çekilmesi veya başka bir çıkar uğruna yapılmamıştır” diye konuştu.
Sipahioğlu'nun müfettişler tarafından incelendiği ve bu nedenle transferin yapıldığı iddialarının dolaştığını belirten Yıldız, “Tabii bunun doğruluğunu şu an için bilemiyoruz” dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0