15.03.2019 12:34 | Son Güncelleme:
AA

MHP lideri Bahçeli'den Yeni Zelanda'daki cami saldırısına tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı. Bahçeli: "Tablo  korkunçtur ve tablo insanlık vicdanını harap etmiş, hüsrana sürüklemiştir." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeni Zelanda'daki iki  camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Katiller ile yardım ve yataklık  yapan mihrakların, dökülen kanların bedelini ödemeleri adalet ve insanlık adına  derhal sağlanmalıdır. Yeni Zelanda hükümeti bu kapsamda birinci derecede  sorumludur." değerlendirmesinde bulundu. 

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı açıklamada,  "Gün geçmiyor ki mukaddesatımıza saldırılmasın, mukadderatımız hedef alınmasın,  milli ve manevi değerlerimiz saldırıya uğramasın." ifadesini kullandı.

Türk ve İslam düşmanlarının gözlerini kan bürümüşçesine kötülük  saçtığını, kan döktüğünü, barbarlıkta sınır ve eşik tanımadıklarını kaydeden  Bahçeli, şöyle devam etti:

"Tablo korkunçtur ve tablo insanlık vicdanını harap etmiş, hüsrana  sürüklemiştir. Camilerimize kasteden, Müslümanlara acımasızca ölüm yağdıran  teröristin tam bir Türk ve Türkiye düşmanı olduğu, özellikle sosyal medyasından  kudurmuş gibi ülkemize yönelik tehditler savurduğu bellidir, belgelidir, deşifre  edilmiş hali bilinmektedir. Katiller ile yardım ve yataklık yapan mihrakların  dökülen kanların bedelini ödemeleri, adalet ve insanlık adına derhal  sağlanmalıdır. Yeni Zelanda Hükümeti bu kapsamda birinci derecede sorumludur."

Bahçeli, ırkçılığın geldiği aşamanın korkunç seviyelerde, Türk ve  İslam değerlerini hedef alan teröristlerin karanlık emellerinin alarm verici  düzeyde olduğuna işaret ederek, "Ümit ederim ki ülkemizde inançlarımızla alay  edip karalamaya teşebbüs eden çevreler mezkur terör saldırısından ders alır,  sonuç çıkartır." paylaşımında bulundu.

Yeni Zelanda'daki hunhar terör saldırısını nefretle lanetleyen  Bahçeli, şunları kaydetti:

  "Teröristlerin, arkalarında duran güçlerin bütün sinsi planlarının  ortaya çıkarılmasını, insanlık vicdanıyla paylaşılmasını temenni ediyorum.  Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Unutulmasın  ki Allah bes baki hevestir. Galip olan yalnızca Allah'tır. Kaderin üstünde bir  kader, hesabın üstünde de bir hesap vardır. Cumamız mübarek olsun, Allah,  zalimlere, hainlere, Türk ve İslam düşmanlarına niyaz ederim ki fırsat vermesin."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 6Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy6