12.04.2016 09:50 | Son Güncelleme:

MHRS hastane randevu sistemini kullanın, hastanede sıra beklemeyin!

MHRS hastane randevusu sayesinde çok sayıda vatandaşımız rahata kavuştu. MHRS hastane randevu sistemini kullanarak hastane randevusu oluşturabiliyoruz. MHRS hastane randevu sisteminin nasıl kullanıldığını yazımız sayesinde öğrenebileceksiniz.

Gelişen teknolojinin ülkemizde birçok şeyde yenilik ve kolaylık sağladığı bilinmektedir. Yapılan birçok uygulama ve bu uygulamalar ile birlikte gelen işlemler hayatımızı daha da kolaylaştırmaktadır. Hayatımızda birçok alanda işlem gerçekleştiririz. Bu işlemleri daha kolay yapabilmek için yapılan çalışmalardan bu yazımızda sizler için sağlık alanında yapılmış olan bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama MHRS uygulamasıdır. Yani açılımı ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi veya Merkezi Hastane Randevu Sistemi olarak bilinen bu uygulama hakkında sizler için yazımızda bilmeniz gerekenleri anlatmış bulunmaktayız.


MHRS uygulaması oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hastanede beklenen sıralar tarihe karışmıştır. Sistem üzerinden hastanın kendine ait uygun zamanda randevu alabildiği ve hastane, hekim, saatleri seçebildiği bu uygulama ile günümüzde vakit kaybı olmaması da dikkat çekmektedir. Sistem üzerinden nasıl randevu alınacağını yazımızda sizler için detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız. Yazımızın devamından MHRS uygulamasını kullanarak nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu uygulama ile sadece randevu alımı yapılmamaktadır. Geçmiş aylarda bulunan randevularınızı görebilir, daha önce muayene olduğunu hekime tekrar kontrole gidebilirsiniz. Bu nedenle MHRS uygulamasının kullanıcıları uygulamadan oldukça memnundur.

MHRS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ! 

 MHRS LABORATUVAR SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

 MHRS uygulamasını kullanarak randevu alabilmek için sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz bulunmalıdır. Eğer bir üyeliğiniz yoksa MHRS ana sayfasında bulunan “Üye olun” seçeneğine tıklayarak üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak zorunda değilsiniz. Başka bir giriş şekli olan “E-Devlet sistemi ile giriş” seçeneğine tıklayınız. Eğer bir E-Devlet kaydınız varsa sisteme bu şekilde de giriş yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine kayıtlı değilseniz bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi alabilmek için bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde şifre alma başvurusu yapıp 2 TL işlem ücretini ödediğinizde şifrenizi kapalı bir zarf içinde alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra “E-Devlet sistemi ile giriş” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan E-Devlet sistem girişini T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yapmanız istenecektir. İstenilen bilgileri istenilen alanlara yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra tekrar MHRS sistemine yönlendirileceksiniz. Yönlendirilme işleminden sonra girişiniz tamamlanmış olacaktır ve artık randevunuzu alabilirsiniz. Randevunuzu alabilmek için ilk olarak bulunduğunu ili ve bağlı olduğunuz ikamet ettiğiniz ilçesini seçiniz. Daha sonra muayene olmak istediğiniz hastaneyi ve muayene olmak istediğiniz alanı seçiniz. Eğer tanıdığınız bir doktor varsa doktorlar bölümünden adını işaretlediğinizde doktorunuza uygun saatleri ve tarihleri görebilirsiniz. Doktor seçiminizden önce poliklinik seçmeniz gerekmektedir. Ancak bildiğiniz doktorun adını seçtiğinizde de otomatik olarak o doktorun kliniğine randevunuz ayarlanmaktadır. Randevu tarihinizi ve randevu saatinizi sağ tarafta bulunan alanlar üzerinde işaretledikten sonra “Randevu Al” seçeneğine tıklayınız. Randevunuzu onaylamanız için karşınıza randevu bilgilerinizin olduğu bir onay formu ve güvenlik kodu doğrulaması çıkacaktır. Güvenlik kodunu ilgili boşluğa yazdıktan sonra “Onayla” seçeneğine tıkladığınızda randevunuz sisteme kaydedilmiş olacaktır. 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5