18.01.2016 00:50 | Son Güncelleme:

MHRS ile randevu almak artık daha güvenli!

MHRS resmi sitesi haricinde artık E-Devlet üzerinden de hastane randevu alma işleminizi yapabiliyorsunuz. Şifreli olduğu için daha güvenli olan bu işlemi nasıl ve nereden yapacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

MHRS yani merkezi hekim randevu sistemi sayesinde internet üzerinden ve telefon ile arayarak randevu alabilirsiniz. Bu sistem kurulduktan sonra vatandaşlar hastanelerde randevu sistemi ile bakılabilmektedir. Daha önceden hastaneye gittikten sonra önündeki kişi sayısına göre bekleyen vatandaşlar bu sistem sayesinde artık randevu saatinde hastaneye gidebilir ve beklemek zorunda kalmaz. MHRS hastane randevu sistemi Sağlık Bakanlığının geliştirmiş olduğu bir sistemdir. Vatandaşlar bu sistem sayesinde çok rahatlamıştır. Daha öncelerde hastanede bakılmak isteyen hastalar sırasının gelmesini beklemek zorundaydı. Ama bu sistem hizmete girdikten sonra herkes randevu saatinde hastaneye geldiği için hastanelerde oluşan gereksiz kalabalık engellenmiştir. MHRS hastane randevu sistemini 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden sisteme girerek randevu alabildiğiniz gibi telefon ile randevu alma hattını arayarak da randevu alabilirsiniz. 
 
Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.
 
MHRS hastane randevu sistemini internet üzerinden kullanarak randevu almak isteyen vatandaşlar ilk olarak MHRS sistemine giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonra iki şekilde randevu alma işlemine devam edebilirsiniz. Ana sayfada bulunan iller haritasından randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu ili seçmelisiniz. İl seçimini gerçekleştirdikten sonra o ilde bulunan tüm hastaneler karşınıza gelecektir. Bu hastanelerden randevu almak istediğiniz hastaneyi seçmelisiniz. Hastaneyi seçtikten sonra sağ tarafta hastane hakkında iletişim bilgileri yer almaktadır. Bu bölümden randevu al seçeneğini seçtikten sonra T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sisteminin vatandaş giriş ekranına yönlendirilirsiniz. Eğer sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz bulunuyor ise giriş sayfasına T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz gereklidir.
 
Eğer üyeliğiniz yok ise üyelik randevu alma işlemi için bir üyelik almanız gereklidir. Üyelik alma işlemi için yeni üye linkini tıklamalısınız. Yeni üye kayıt sayfasının ilk bölümüne kimlik bilgilerinizi girmeniz gereklidir. T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi girdikten sonra iletişim bilgileri bölümüne geçmelisiniz. Bu bölümde telefon numaranızı ve mail adresinizi girdikten sonra son bölüm güvenlik bilgileridir. Bu bölümde de bir parola oluşturmanız gereklidir. Üyelik alma işlemini tamamladıktan sonra sisteme giriş yaparak randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ayrıca E-Devlet sisteminden de üyelik alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Sağlık Bakanlığını bulmalısınız. Sağlık Bakanlığının alt bölümlerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi seçeneğini seçerek E-Devlet sisteminden sisteme giriş yapmış olursunuz.
 
MHRS hastane randevu sistemini telefon ile arayarak da kullanabilirsiniz. Herhangi bir telefondan alo 182 randevu alma hattını arayarak randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır. Operatöre ilk olarak randevu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasını vermeniz gereklidir. T.C. kimlik numarası onaylandıktan sonra sırasıyla randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi belirtmeniz gereklidir. Operatör size uygun olan randevu saatlerini söyledikten sonra randevu zamanını seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0